Menu

Přímá letecká linka Air Arabia Praha - Casablanka

03. 04. 2019

Air Arabia, jedna z největších nízkonákladových společností, zahájila provoz mezi Prahou a marockou Casablankou. Od 1. dubna se tak spustilo přímé letecké spojení z Letiště Václava Havla Praha do největšího města v Maroku, které je zároveň známé svým multikulturním charakterem a dynamickým rozvojem v obchodní i společenské oblasti. Casablanca se nachází na pobřeží afrického kontinentu a ve středu rozsáhlé turistické oblasti. Kromě Casablanky lidé mohou navštívit další města, jako jsou například Mohamedia (30 kilometrů od Casablanky), Mazagan (120 kilometrů) či Rabat (90 kilometrů).

 

Linka bude v provozu dvakrát týdně, a to dle následujícího letového řádu:

 

Praha - Casablanca – Praha:

Dny

Praha – Casablanca

Casablanca - Praha

Pondělí a čtvrtek

20:30 – 23:35

14:50 – 19:40

 

Air Arabia na linku nasadí letoun typu Airbus A320, který patří mezi nejvyužívanější a nejspolehlivější letouny na světě. Cestující mohou v Casablance využít i navazujících letů v síti Air Arabia do různých marockých měst. Vybrat si mohou ze spojení mezi městem Dachla a Nador či mezi Tangerem a Fezem, Agadirem, Nadorem, či Marrákešem. Další lety aerolinka nabízí také z Fezu do Agadiru, Errachidie nebo Marrákeše, z Agadiru do Rabatu a provozuje i celou řadu dalších linek.  Letecká společnost Air Arabia se zaměřuje na letecké propojení Maroka s okolním světem. Letos zahajuje jubilejní desátý rok svého provozu. Za tuto dobu si získala důvěru milionů cestujících, a to zejména díky své spolehlivosti a nabízenému komfortu.

letiste_praha_air_arabia

Air Arabia
je členem Air Arabia Group. Sídlí v Casablance a je marockým lídrem v segmentu nízkonákladových leteckých společností. Aerolinka zahájila provoz v dubnu 2009 a cestujícím poskytuje komplexní nabídku, jež kombinuje komfort, spolehlivost a prvotřídní poměr mezi cenou a výkonem.
Připravila Kateřina Pavlíková.

www.airarabia.com
www.prg.aero

 



Související články


Vzdělávání Doprava

Vzdělávání a příprava odborníků v oblasti železničního inženýrství

Projekt výstavby vysokorychlostních tratí jako součásti systému Rychlých spojení nabývá v současné době v Česku na aktuálnosti.

12. 02. 2018

číst dál


Doprava

3,5 milionu cestujících za tři měsíce

Travel Service přepravil za tři měsíce 3,5 milionu cestujících, nejvíce pasažérů využilo pravidelné linky pod značkou SmartWings.

11. 09. 2018

číst dál


Czech specials new
Restaurace Novoměstský pivovar