Menu

Po vysvědčení vyrazím na Lipno zkusit kiting

01. 02. 2022

kit_3

Létat s drakem se můžete začít učit v Černé v Pošumaví. První náborový kurz kitingu pro juniory začíná na pláži kempu Jestřábí I. tento pátek 4. února, kdy jsou pololetní prázdniny. Kurz je určený jak pro začátečníky, tak pokročilé jezdce ve věku 10 až 16 let. Pod dohledem zkušených instruktorů je možné absolvovat během tohoto roku 6 víkendových soustředění, ta se budou konat v zimě i v létě. „Pokud budete opravdu dobří, možná nastartujete vaši sportovní kariéru a budete moci jet na olympiádu v roce 2024,“ uvádí instruktor Petr Beneš, který je také provozovatelem kempu Jestřábí I.


Kiting v letní verzi  - tedy kiteboarding nebo kitesurfing se za dva roky stane součástí olympijské jachtařské rodiny. V posledních letech popularita rychlostní formy kitingu nebývale roste a právem se může řadit mezi nové olympijské disciplíny.

Tento pátek 4. února
začíná první trénink. „Účastníci si s námi mohou kiting vyzkoušet. Úplné začátečníky nejprve naučíme ovládat draka, ti zkušenější již rovnou vyrazí na sníh s lyžemi nebo snowboardem trénovat,“ uvádí Beneš. Kemp Jestřábí I. se svou půjčovnou Lipno Naplno je na celém Lipensku vyhlášený nejpestřejší nabídkou sportovního vybavení zaměřenou na adrenalinovou zábavu. Sportovní náčiní a pomůcky proto nejsou problém, každý si je zde může půjčit.

Trénovat se bude celý víkend. Vzhledem k náročnosti kitingu a vazbě na větrné počasí je četnost tréninků závislá na aktuálních povětrnostních podmínkách. „První výzvou je naučit se bezpečně ovládat draka. Trénink proto začíná vždy nejprve na souši. Následuje jízda s drakem. Důležité je naučit se s drakem jezdit správně po směru větru i umět stoupat. V letní sezoně také zvládnout sebezáchranu, když vítr nepřeje a drak spadne do vody. Výcvik jízdy na foilu (speciální typ prkna s ploutví, díky které je možné levitovat na hladině, pozn.aut.) je pak logicky dalším stupněm k tomu začít opravdu létat a třeba se i v budoucnu vypracovat natolik, abyste mohli zamířit k metě nejvyšší – sportovní kariéře s olympijským vrcholem,“ říká Petr Beneš.

Tréninková základna pro kiting Lipno Černá v Pošumaví Jestřábí I.
TERMÍN: 4. - 6. února 2022
LOKALITA: Kemp Lipno (www.kemplipno.cz)
URČENÍ: mládež 10 - 16 let, začátečníci - mírně pokročilí
SRAZ: 11:30, 4. února 2022, Kemp Lipno
DOPRAVA: individuální

HARMONOGRAM:
pátek 4.2.2022
- 11:30 příjezd účastníků
- 12:30 oběd
- 14:00 odpolední trénink
- 17:30 briefing
- 18:30 večeře
Připravil Pavel Pechoušek

www.kemplipno.czArchiv