Menu

Pavel Hlinka převzal na 84. valném shromáždění konfederace HOTREC Gaspart Bonet Award

03. 05. 2022

Během 84. valného shromáždění konfederace HOTREC, které se uskutečnilo v Praze, obdržel Pavel Hlinka evropské ocenění za mimořádný přínos k propagaci odvětví cestovního ruchu a pohostinství na území Česka.

Pavel Hlinka je hoteliérem a jednou z nejvýraznějších osobností odvětví cestovního ruchu v Česku. Od osmdesátých let zastával Pavel Hlinka funkci generálního ředitele v prestižních mezinárodních hotelech, vychovával řadu dalších úspěšných hoteliérů a významnou měrou přispíval k růstu kvality pohostinských služeb, stejně jako ke zvyšování úrovně hotelových standardů.

Je zakladatelem a byl prvním prezidentem Asociace hotelů a restaurací České republiky (AHR ČR), z jeho iniciativy se AHR ČR stala součástí evropské konfederace HOTREC a následně Hotelstars Union. Rovněž se úspěšně zasadil o členství AHR ČR v Hospodářské komoře České republiky i Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR. Dnes se Pavel Hlinka věnuje oblasti vzdělávání a aktivně podporuje Nadaci AHR ČR.

Jsme velmi hrdí na to, že můžeme udělit ocenění Gaspart Bonet Award právě panu Hlinkovi a cítíme velkou vděčnost za vše, co do dnešního dne pro naší organizaci, ale hlavně sektor hotelnictví a gastronomie v Česku vykonal”, uvedl Václav Stárek, prezident asociace AHR ČR.

S potěšením předáváme tuto cenu Pavlu Hlinkovi. Za tu dlouhou řadu let, kdy působil jako hoteliér, zanechal pan Hlinka svou prací v českém odvětví cestovního ruchu a pohostinství výraznou stopu: jsme pyšní na to, že zde dnes můžeme jeho mimořádné kariéře vzdát hold,” komentoval událost Jens Zimmer Christensen, prezident konfederace HOTREC.

Ocenění Gaspart Bonet Foundation Award je udělováno konfederací HOTREC osobnostem, které se výrazným způsobem podílely na podpoře cestovního ruchu v Evropě.
Připravila AHR ČR.

www.hotrec.eu
www.ahrcr.czArchiv