Menu

Park Mirakulum: Ve znamení detailu

29. 04. 2018

Na území, které v minulosti obývala československá a sovětská armáda, funguje Park Mirakulum už šestou sezonu. Brány letos otevřel 14. dubna a uzavře je poslední víkend v říjnu.
Jako každý rok i letos pracovníci parku využili zimní pauzu k vylepšení areálu. „Po několika letech rozsáhlého budování jsme se letos zaměřili spíše na vylepšování toho, co už v parku máme, aby se v něm všichni příchozí cítili pohodlněji,“ říká majitel parku Jiří Antoš. Nový vzhled dostaly všechny stánky s občerstvením, které jsou díky dřevěnému obložení daleko barevnější, a jejich design koresponduje s vizuální koncepcí celého parku. Přibyly jim také stínicí stříšky, které oceníte hlavně v letních měsících. „Nejvíce se změnila restaurace Rychlovky mezi hradem a habrovým bludištěm. Přistavěli jsme k ní terasu s kapacitou 200 míst,“ popisuje Antoš. Ovšem nebylo by to Mirakulum, kdyby terasa neměla ještě něco navíc. Zdobí ji totiž tři obrovské dračí hlavy z autorské dílny mirakulovské výtvarnice MgA. Lucie Kozelské. Kromě toho v parku přibyl další stánek s prémiovou kávou z milovické pražírny Yakima coffee, kde návštěvníci budou moci ochutnat i kávové speciality připravené speciálně vyškoleným baristou.
V parku bylo vysazeno zhruba 60 stromů, které budou v budoucnu poskytovat stín i tam, kde dosud chyběl. „Péči jsme věnovali také cestám a chodníkům, které byly místy už hůře schůdné především pro malé děti a maminky s kočárky. Všechny jsme zpevnili, takže se po nich lépe chodí a zároveň se snížila jejich prašnost,“ uvádí Jiří Antoš a dodává, že pro maminky s malými dětmi vybudovali zázemí pro kojení a přebalování. Je hned na kraji parku poblíž občerstvení Hotovky U hodin. „Přebalovací pulty jsou ale rozmístěné po celém parku a jsou vyznačené v naší mapě, kterou každý návštěvník dostane spolu se vstupenkou,“ připomíná Antoš a dpdává: „Samozřejmě, že osmá věž hradu či zdokonalený vodní svět, jež do parku přibyly před loňskou pátou sezonou, jsou výrazné a návštěvnicky efektní přírůstky, které jsou patrné na první pohled. Pro nás je však neméně důležité, aby se u nás lidé cítili dobře a rádi se k nám vraceli. Právě proto jsme se letos zaměřili na všechny zmiňované úpravy. A vylepšení se dočkala i herní část parku."
Definitivní podobu získal hrad, který je symbolem parku a stojí v něm od samého počátku. „Osmou věž, která je ze všech nejvyšší a stojí přímo uprostřed hradního nádvoří, zvnějšku obíhá drátěný průlez. Se svými staršími „kolegyněmi“ je propojená v několika úrovních schodišti, žebříky, můstky a skluzavkami a celý hrad tak funguje jako mohutná průlezka,“ popisuje majitel Parku. Úpravami prošla i vesnička pro nejmenší děti, která je svou koncepcí a herní atraktivitou podobná hradu. „V dalších letech ji budeme neustále doplňovat o nové aktivity. Momentálně mají děti možnost navštívit školu nebo obchod a připravují se další činnosti, jako například autodílna, malá farma a další,“ slibuje Jiří Antoš.
Program mimořádných akcí na rok 2018
19. – 20. května 2018 – Pigyáda (Park není pořadatelem akce, více na www.pigy.cz)
26. května 2018 – Den s nadací Hanky Kynychové
2. června 2018 – Den dětí
18. srpna 2018 – Den rekordů
8. září 2018 – Oslava šestých narozenin Parku Mirakulum
Připravila Dana Samková, foto archiv Mirakulum.

www.mirakulum.cz

www.facebook.com/ParkMirakulum

 

 


Nepřehlédněte


Mice Gastro Z domova

Pálavské vinobraní 2018

Tradiční festival vín, gastronomie a kultury s prestižní vinařskou soutěží a exkluzivním uměleckým programem se pořádá každoročně o druhém zářijovém víkendu.

03. 04. 2018

číst dál


Mice

Výstaviště České Budějovice bude hostit druhý ročník odborné konference věnované turistickému ruchu na jihu Čech

Dvoudenní odborná konference Travelcon je největší letošní akcí, která se cíleně věnuje rozvoji cestovního ruchu v jižních Čechách. Uskuteční se ve dnech...

09. 02. 2018

číst dál


Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials new