Menu

Park Mirakulum: Ve znamení detailu

29. 04. 2018

Na území, které v minulosti obývala československá a sovětská armáda, funguje Park Mirakulum už šestou sezonu. Brány letos otevřel 14. dubna a uzavře je poslední víkend v říjnu.
Jako každý rok i letos pracovníci parku využili zimní pauzu k vylepšení areálu. „Po několika letech rozsáhlého budování jsme se letos zaměřili spíše na vylepšování toho, co už v parku máme, aby se v něm všichni příchozí cítili pohodlněji,“ říká majitel parku Jiří Antoš. Nový vzhled dostaly všechny stánky s občerstvením, které jsou díky dřevěnému obložení daleko barevnější, a jejich design koresponduje s vizuální koncepcí celého parku. Přibyly jim také stínicí stříšky, které oceníte hlavně v letních měsících. „Nejvíce se změnila restaurace Rychlovky mezi hradem a habrovým bludištěm. Přistavěli jsme k ní terasu s kapacitou 200 míst,“ popisuje Antoš. Ovšem nebylo by to Mirakulum, kdyby terasa neměla ještě něco navíc. Zdobí ji totiž tři obrovské dračí hlavy z autorské dílny mirakulovské výtvarnice MgA. Lucie Kozelské. Kromě toho v parku přibyl další stánek s prémiovou kávou z milovické pražírny Yakima coffee, kde návštěvníci budou moci ochutnat i kávové speciality připravené speciálně vyškoleným baristou.
V parku bylo vysazeno zhruba 60 stromů, které budou v budoucnu poskytovat stín i tam, kde dosud chyběl. „Péči jsme věnovali také cestám a chodníkům, které byly místy už hůře schůdné především pro malé děti a maminky s kočárky. Všechny jsme zpevnili, takže se po nich lépe chodí a zároveň se snížila jejich prašnost,“ uvádí Jiří Antoš a dodává, že pro maminky s malými dětmi vybudovali zázemí pro kojení a přebalování. Je hned na kraji parku poblíž občerstvení Hotovky U hodin. „Přebalovací pulty jsou ale rozmístěné po celém parku a jsou vyznačené v naší mapě, kterou každý návštěvník dostane spolu se vstupenkou,“ připomíná Antoš a dpdává: „Samozřejmě, že osmá věž hradu či zdokonalený vodní svět, jež do parku přibyly před loňskou pátou sezonou, jsou výrazné a návštěvnicky efektní přírůstky, které jsou patrné na první pohled. Pro nás je však neméně důležité, aby se u nás lidé cítili dobře a rádi se k nám vraceli. Právě proto jsme se letos zaměřili na všechny zmiňované úpravy. A vylepšení se dočkala i herní část parku."
Definitivní podobu získal hrad, který je symbolem parku a stojí v něm od samého počátku. „Osmou věž, která je ze všech nejvyšší a stojí přímo uprostřed hradního nádvoří, zvnějšku obíhá drátěný průlez. Se svými staršími „kolegyněmi“ je propojená v několika úrovních schodišti, žebříky, můstky a skluzavkami a celý hrad tak funguje jako mohutná průlezka,“ popisuje majitel Parku. Úpravami prošla i vesnička pro nejmenší děti, která je svou koncepcí a herní atraktivitou podobná hradu. „V dalších letech ji budeme neustále doplňovat o nové aktivity. Momentálně mají děti možnost navštívit školu nebo obchod a připravují se další činnosti, jako například autodílna, malá farma a další,“ slibuje Jiří Antoš.
Program mimořádných akcí na rok 2018
19. – 20. května 2018 – Pigyáda (Park není pořadatelem akce, více na www.pigy.cz)
26. května 2018 – Den s nadací Hanky Kynychové
2. června 2018 – Den dětí
18. srpna 2018 – Den rekordů
8. září 2018 – Oslava šestých narozenin Parku Mirakulum
Připravila Dana Samková, foto archiv Mirakulum.

www.mirakulum.cz

www.facebook.com/ParkMirakulum

 

 


Archiv
Česká chuťovka