Menu

Ostravský folklorní Babylon otevře Musica Pura

07. 11. 2018

Do zahájení čtvrtého ročníku mezinárodního hudebního festivalu Musica Pura v Ostravě, který započne 29. listopadu 2018 v divadelním sále Domu kultury města Ostravy, zbývá jen pár týdnů.

mp2018_plakat_a2

Čtyřdenní svátek virtuózních instrumentálních i pěveckých kreací inspirovaných lidovou hudbou přinese opět po roce pestrobarevnou paletu stylů, žánrů z různých koutů Evropy. 
Úvodní čtvrteční koncert bude také letos ve znamení společného muzicírování ostravské folklorní scény. Zahajovací koncert čtvrtého ročníku s názvem Ostravský folklorní Babylon však představí novinku, a to v podobě premiéry nového rezidenčního tělesa Ostrava Cimbalom Youth Orchestra – mládežnického folklorního orchestru, ve kterém si společně zamuzicírují mladí folklorní muzikanti ve věku 14-18 let z Ostravy a okolí.
Stejně jako již existující Ostrava Cimbalom Orchestra bude Ostrava Cimbalom Youth Orchestra působit pod uměleckým vedením Jana Rokyty, ztělesňujíc symbol společného muzicírování napříč cimbálovými muzikami v moravskoslezské metropoli. V lidových melodiích z různých koutů Moravy, Slezska i Slovenska se připojí nejen zkušení muzikanti z Ostrava Cimbalom Orchestra, ale v tomto roce i samotné ostravské cimbálové muziky Friš, Šmykňa a Tolar v kompletním obsazení svých členů. “A nebude chybět ani symbolická dramaturgická tečka za výročím velikána české hudby moravského původu Leoše Janáčka,” prozradil Jan Rokyta, umělecký ředitel festivalu.
Vstupenky v prodeji zde: https://vstupenky.dkv.cz/dkmo/General/List/TitleDetail/7471
Připravil Zdeněk Pšenica.

www.musicapura.cz
www.facebook.com/festival.musicapura/
 Nepřehlédněte


Mice

Výstaviště České Budějovice bude hostit druhý ročník odborné konference věnované turistickému ruchu na jihu Čech

Dvoudenní odborná konference Travelcon je největší letošní akcí, která se cíleně věnuje rozvoji cestovního ruchu v jižních Čechách. Uskuteční se ve dnech...

09. 02. 2018

číst dál


Z domova

Pohádková alej Lužánky

Cesta v Lužánkách je důležitým komunikačním koridorem spojujícím Bystřici nad Perštejnem sportovním areálem a Centrem Eden. Pro její zatraktivnění byla...

02. 02. 2018

číst dál


travelcon
Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials new