Menu

Nejmódnější místa pro módu, umění a nakupování v Budapešti

29. 10. 2023Budapešť je živé a kosmopolitní město s dynamickou uměleckou scénou a výjimečnými nákupními možnostmi. Maďarští módní návrháři jsou ve světě stále známější a získávají si oblibu na mezinárodní scéně. Mají jedinečný a autentický přístup k módě, spojují tradici s inovacemi a upoutávají pozornost celého světa.

Dora Mojzes, Nanushka, Peter Nappi a Sandor Lakatos to jsou jen někteří z nejlepších maďarských módních návrhářů. Tito návrháři se zaměřují nejen na tvorbu oděvů, ale také na vývoj jedinečných doplňků a šperků, které doplňují jejich módní kolekce. Pokud tedy hledáte kombinaci nakupování, umění a módy, určitě navštivte následující místa v Budapešti.

Paloma je obchod s luxusní módou, který se nachází v historické části města. Najdete zde nejnovější kolekce od návrhářů z celého světa, včetně značek Valentino, Balenciaga a Saint Laurent. Díky elegantnímu designu obchodu a přátelské atmosféře personálu se budete cítit úžasně. Nanushka je současná módní značka, která byla založena v Budapešti a stala se velmi populární po celém světě. Její kolekce zahrnují oblečení a doplňky z kvalitních materiálů, jako je kůže, organická bavlna a hedvábí. Od ostatních značek je odlišuje minimalistický design a smysl pro detail.

Falk Miksa Utca je ulice v centru města, která je známá svými uměleckými galeriemi a obchody se starožitnostmi. Najdete zde působivý výběr uměleckých děl, starožitností a nábytku ze všech historických období. Je to ideální místo pro hledání speciálních dárků nebo jedinečných kousků do vaší sbírky. Herend je renomovaná společnost, která vyrábí ty nejkrásnější a nejrafinovanější porcelánové kousky. Od talířů a šálků po vázy a figurky – každý kus je skutečným uměleckým dílem. Navštivte jejich prodejnu v centru města, obdivujte jejich působivou sbírku porcelánu a kupte si kvalitní kousek!
V Budapešti je živá umělecká scéna s mnoha galeriemi současného umění. Mezi nejvýznamnější patří Ludwigovo muzeum, které hostí výstavy místních i mezinárodně uznávaných umělců. Můžete zde obdivovat díla umělců, jako jsou Roy Lichtenstein a Andy Warhol. Méně známá, ale v souladu s naší náklonností k módě je Galerie Szombathely, která se může pochlubit 2 500 výjimečnými textilními díly. Pokud chcete něco trochu jiného, doporučujeme Galerii B32, kde se konají divadelní představení, koncerty a výstavy související s designem. V neposlední řadě stojí za to zařadit na seznam galerie v Szentendre, abyste si na chvíli odpočinuli od Budapešti.

Budapešť a její okolí vás jistě odmění svou návštěvou – od nejnovějších módních kolekcí až po porcelán a galerie současného umění! Nenechte si ujít příležitost prozkoumat tato fascinující místa v jednom z nejkrásnějších období roku.
Připravil Luděk Hladiš.

https://visithungary.com/cs
https://www.facebook.com/visithungary
Ihttps://www.instagram.com/visithungary/
https://www.tiktok.com/@visit_hungary

www.mojemadarsko.eu
www.cmok.eu
 Archiv