Menu

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov

20. 03. 2019

pivovarsk_zahrada_-_3_-_panorama

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov
už po osmadvacáté osvěží kulturní léto v České republice. Návštěvníci si od 19. července do 10. srpna mohou vychutnat řadu koncertů pořádaných v českokrumlovském hradu a zámku i v dalších objektech města zapsaného na seznam světového dědictví UNESCO a v jeho okolí. A to nejen v historických interiérech, ale také pod širým nebem, což dodává hudebním zážitkům osobité kouzlo. 
Nabídka festivalových koncertů v Pivovarské zahradě je lákavá atraktivním místem konání i žánrovou pestrostí, která patří k vítaným a oceňovaným bonusům MHF Český Krumlov. Bývalá renesanční rožmberská zahrada z 16. století bude 20. července patřit hvězdným hostům, světově proslulému vokálnímu souboru Take 6. Desetinásobní držitelé prestižní ceny Grammy společně se Severočeskou filharmonií Teplice prostor s výjimečným geniem loci rozezní moderním gospelem s jazzem, soulem, funkem R&B a popem. O týden později, v sobotu 27. července, jsou návštěvníci zváni na koncert Michael Jackson Symphony s nesmrtelnými písněmi Michaela Jacksona v aranžích Martina  Kumžáka, jeho Moondance Orchestra zahraje společně s Filharmonií Hradec Králové. Koncert Lenky Filipové, Brno Strings a hostů 1. srpna nabídne úpravy věhlasných skladeb pro klasickou kytaru, lidové písně, šansony a písně z nového alba nestárnoucí zpěvačky a kytaristky nazvaného OPPIDUM. Sólisté z Broadwayských divadel Capathia Jenkins a Hugh  Panaro se spolu s českými zpěváky z Divadla Broadway Michaelou Gemrotovou a Marianem  Vojtkem představí 3. srpna v muzikálovém  projektu Broadway meets Broadway. Závěrečný operní galakoncert s názvem To nejlepší ze světové opery přivede 10. srpna do Pivovarské zahrady Adrianu Kučerovou, Štěpánku Pučálkovou, Borise Prýgla a v neposlední řadě vynikajícího amerického tenoristu Richarda Troxella. Zpěváky doprovodí orchestr PKF – Prague Philharmonia pod taktovkou Leoše Svárovského. 
Vstupenky na všechny festivalové koncerty jsou v prodeji on-line na www.ticketstream.cz a www.festivalkrumlov.cz, nebo v pobočkách společnosti Ticketstream po celé republice a Infocentru v Českém Krumlově. Z každé zakoupené vstupenky na koncert MHF Český Krumlov jde 5 Kč na pořízení notového materiálu v Braillově písmu pro zrakově postižené žáky ZUŠ Jaroslava Ježka. Předprodej probíhá ve dvou časových pásmech – do 31. května 2019 jsou ceny vstupenek nižší, včasný nákup se tedy vyplatí. Novinkou 28. ročníku jsou zvýhodněné vstupné pro seniory (nad 65 let) ve výši 10 % a cenově výhodné vstupenky, které platí vždy na dva komorní koncerty v Maškarním sále. 
Řadu exkluzivních výhod přináší členství v Klubu přátel MHF Český Krumlov, který je stále otevřený všem příznivcům festivalu. V rámci věrnostního programu je možné získat přednostní informace o festivalu, zvýhodněné vstupné na koncerty a společenské akce festivalu, slevy u vybraných partnerů ad. Letos je členům Klubu přátel MHF ČK jako výraz poděkování za jejich přízeň věnován koncert houslistky Sanghee Cheong a violoncellisty Stefana Kropfitsche s orchestrem Thüringen Philharmonie 9. srpna 2019 v Zámecké jízdárně. Na tento koncert mohou členové klubu získat dvě vstupenky zdarma či s výraznou slevou (podle typu karty) a po jeho skončení jsou zváni na setkání s vystupujícími umělci. 
Podrobný program, kompletní informace o předprodeji vstupenek a Klubu přátel MHF Český Krumlov najdete na festivalovém webu. 
Připravil Radek Konečný.

www.festivalkrumlov.cz


Související články


Mice

Kongresové centrum Praha získalo ocenění Czech Business Superbrands 2018

Kongresové centrum Praha se od března 2018 pyšní oceněním Czech Business Superbrands 2018, které se uděluje podle atributů jako jsou...

09. 04. 2018

číst dál


Mice

Cestovatelský festival Kolem světa poprvé v PVA EXPO PRAHA

Země všech kontinentů, padesát komentovaných projekcí, fotografie z nedostupných míst světa, cestovatelská setkání, zahraniční hosté.

26. 02. 2018

číst dál


travelcon
Czech specials new
Restaurace Novoměstský pivovar