Menu

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov

20. 03. 2019

pivovarsk_zahrada_-_3_-_panorama

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov
už po osmadvacáté osvěží kulturní léto v České republice. Návštěvníci si od 19. července do 10. srpna mohou vychutnat řadu koncertů pořádaných v českokrumlovském hradu a zámku i v dalších objektech města zapsaného na seznam světového dědictví UNESCO a v jeho okolí. A to nejen v historických interiérech, ale také pod širým nebem, což dodává hudebním zážitkům osobité kouzlo. 
Nabídka festivalových koncertů v Pivovarské zahradě je lákavá atraktivním místem konání i žánrovou pestrostí, která patří k vítaným a oceňovaným bonusům MHF Český Krumlov. Bývalá renesanční rožmberská zahrada z 16. století bude 20. července patřit hvězdným hostům, světově proslulému vokálnímu souboru Take 6. Desetinásobní držitelé prestižní ceny Grammy společně se Severočeskou filharmonií Teplice prostor s výjimečným geniem loci rozezní moderním gospelem s jazzem, soulem, funkem R&B a popem. O týden později, v sobotu 27. července, jsou návštěvníci zváni na koncert Michael Jackson Symphony s nesmrtelnými písněmi Michaela Jacksona v aranžích Martina  Kumžáka, jeho Moondance Orchestra zahraje společně s Filharmonií Hradec Králové. Koncert Lenky Filipové, Brno Strings a hostů 1. srpna nabídne úpravy věhlasných skladeb pro klasickou kytaru, lidové písně, šansony a písně z nového alba nestárnoucí zpěvačky a kytaristky nazvaného OPPIDUM. Sólisté z Broadwayských divadel Capathia Jenkins a Hugh  Panaro se spolu s českými zpěváky z Divadla Broadway Michaelou Gemrotovou a Marianem  Vojtkem představí 3. srpna v muzikálovém  projektu Broadway meets Broadway. Závěrečný operní galakoncert s názvem To nejlepší ze světové opery přivede 10. srpna do Pivovarské zahrady Adrianu Kučerovou, Štěpánku Pučálkovou, Borise Prýgla a v neposlední řadě vynikajícího amerického tenoristu Richarda Troxella. Zpěváky doprovodí orchestr PKF – Prague Philharmonia pod taktovkou Leoše Svárovského. 
Vstupenky na všechny festivalové koncerty jsou v prodeji on-line na www.ticketstream.cz a www.festivalkrumlov.cz, nebo v pobočkách společnosti Ticketstream po celé republice a Infocentru v Českém Krumlově. Z každé zakoupené vstupenky na koncert MHF Český Krumlov jde 5 Kč na pořízení notového materiálu v Braillově písmu pro zrakově postižené žáky ZUŠ Jaroslava Ježka. Předprodej probíhá ve dvou časových pásmech – do 31. května 2019 jsou ceny vstupenek nižší, včasný nákup se tedy vyplatí. Novinkou 28. ročníku jsou zvýhodněné vstupné pro seniory (nad 65 let) ve výši 10 % a cenově výhodné vstupenky, které platí vždy na dva komorní koncerty v Maškarním sále. 
Řadu exkluzivních výhod přináší členství v Klubu přátel MHF Český Krumlov, který je stále otevřený všem příznivcům festivalu. V rámci věrnostního programu je možné získat přednostní informace o festivalu, zvýhodněné vstupné na koncerty a společenské akce festivalu, slevy u vybraných partnerů ad. Letos je členům Klubu přátel MHF ČK jako výraz poděkování za jejich přízeň věnován koncert houslistky Sanghee Cheong a violoncellisty Stefana Kropfitsche s orchestrem Thüringen Philharmonie 9. srpna 2019 v Zámecké jízdárně. Na tento koncert mohou členové klubu získat dvě vstupenky zdarma či s výraznou slevou (podle typu karty) a po jeho skončení jsou zváni na setkání s vystupujícími umělci. 
Podrobný program, kompletní informace o předprodeji vstupenek a Klubu přátel MHF Český Krumlov najdete na festivalovém webu. 
Připravil Radek Konečný.

www.festivalkrumlov.cz


Archiv
Česká chuťovka