Menu

Máte rádi Chorvatsko? Dojeďte tam třeba na kole!

07. 06. 2020

Mike Saran ujede 1200 kilometrů za pouhých deset dní na silnicích a terénních cestách v České republice, Rakousku, Slovinsku a Chorvatsku. Do chorvatského Splitu plánuje dorazit v den, kdy bude po vynucené přestávce znovu otevřen hotel Le Meridien LAV, který vlastní od roku 2015. Během své cesty chce kromě zdolávání náročné trasy propagovat krásy Chorvatska a nadaci Sport2Life, kterou založil před dvěma lety s cílem podpořit aktivní a zdravý životní styl dětí a mládeže.  


Sport, pohyb v přírodě a dobrodružné výzvy jako extrémní závod džunglí Eco Challenge nebo výstup na Mont Blanc, to všechno patří k mému životnímu stylu. Kromě toho bych i rád inspiroval ostatní -  k překonávání překážek, aktivnímu životnímu stylu a teď i k cestování do Chorvatska, které jsem si zamiloval už před mnoha lety. Nejen pro jeho nádhernou přírodu a spoustu 'adrenalinových' příležitostí, ale hlavně kvůli pohostinnosti Chorvatů, gastronomii a kulturnímu dědictví země,“ prozrazuje Mike Saran.


Ačkoliv většinu trasy pojede sám, na některých úsecích se k němu přidají i přátelé nebo ambasadoři nadace Sport2Life, jako např. veslař Valent Sinković, fotbalista Stipe Pletikosa nebo děti z klubů, které nadace podporuje.„Myslím, že pro veřejnost a hlavně pro mladé je důležité vidět co nejvíce pozitivních vzorů, které je inspirují do života. Sama to zažívám při svých turnajích a přesvědčila jsem se o tom znovu při LiveScore Cupu na setkáních s dětmi. Mikeovi budeme fandit,“ říká třetí nejlepší tenistka žebříčku WTA a česká ambasadorka nadace Karolína Plíšková.

Partnerem projektu se stalo i Chorvatské turistické sdružení, které chce v průběhu cesty upozorňovat na nejzajímavější chorvatské destinace. Projekt budeme podporovat na našich sociálních sítích, které sledují nadšenci cestování z celého světa. Jedním z deseti pro nás nejvýznamnějších emitivních trhů je právě ten český, ze kterého očekáváme zejména letos mnoho návštěvníků. Věřím, že v České republice i v zemích, kterými bude Mike projíždět, upoutá zároveň pozornost na Chorvatsko, které je v současné době jednou z nejbezpečnějších prázdninových destinací ve Středomoří,“ říká ředitel sdružení Kristjan Staničić.

Celé česko-chorvatské dobrodružství můžete sledovat na oficiálních instagramových profilech Mika Sarana (@mikessaran), nadace Sport2Life (@sport2life_czech) a skrze hashtag #MikeChallenge #Sport2Life #YES.

www.croatia.hr/cs-CZ
www.sport2life.org
Související články


Doprava

American Airlines prodlužuje provoz linky Praha – Filadelfie do ledna 2021

Letecká společnost American Airlines prodlouží provoz své sezónní linky mezi Letištěm Václava Havla Praha (PRG) a Philadelphia...

19. 12. 2019

číst dál


Doprava Z domova

Skupina Letiště Praha dosáhla v roce 2018 hrubého provozního zisku ve výši 4,9 miliardy korun

V roce 2018 vykázaly klíčové společnosti skupiny Letiště Praha provozní zisk (EBITDA *) ve výši 4 922 milionů korun a přibližně tím...

27. 07. 2019

číst dál


Nepřehlédněte


Ze světa

Severovýchod Slovenska láka turistov

Oblastná organizácia cestovného ruchu „ŠARIŠ“ – Bardejov zaznamenala za prvý polrok 2017 zvýšenie počtu turistov oproti rovnakému obdobiu minulých rokov.

26. 09. 2017

číst dál


Doprava

Být respektovanou zemí střední Evropy

Českým drahám roste počet pasažérů. Za prvních devět měsíců letošního roku to bylo meziročně přes dva miliony. A nejen v dálkové dopravě, ale i v...

24. 10. 2017

číst dál