Menu

Manažeři výrobních družstev se sešli na Celorepublikové poradě

27. 11. 2017

24. listopadu se v Praze uskutečnila pravidelná podzimní Celorepubliková porada Svazu českých a moravských výrobních družstev, které se zúčastnilo téměř dvě stě předsedů a top manažerů členských firem.
Svaz českých a moravských výrobních družstev patří mezi největší zaměstnavatelské svazy v Česku. Je představitelem silné skupiny výrobních firem. Zastupuje jejich zájmy na úrovni vlády a Parlamentu ČR, podporuje členská družstva širokou škálou odborných činností a služeb ve stěžejních oblastech podnikání a vytváří a prosazuje podmínky pro jejich rozvoj. Členskou základnu svazu tvoří přes dvě stě výrobních společností z celého Česka. Jejich podnikatelské aktivity zahrnují obory ve stavebnictví, strojírenství, automobilovém průmyslu, chemickém a kosmetickém průmyslu, výrobu automatizovaných pracovišť, nábytku, skla, plastů, obalů, oděvů nebo hraček. Jejich celorepubliková porada je každoročně příležitostí pro konfrontaci požadavků a potřeb významných českých zaměstnavatelů s názory a postoji vlády, odborů nebo centrálních institucí, které jsou reprezentovány jejich přizvanými zástupci. Letos se jí jako hosté zúčastnili předseda ČMKOS Josef Středula a analytik ČSOB Ing. Petr Dufek. Prostor byl věnován především zcela klíčovým tématům, která mají zásadní dopad nejen na výrobní firmy, ale na celé české hospodářství. Aktuálně mezi ně patří růst minimální mzdy a nedostatek zaměstnanců na českém trhu práce, který je úzce spojen s otázkami zaměstnávání zahraničních pracovníků, Průmyslem 4.0, ale také se současným stavem tuzemského středního technického a učňovského školství. Přes mnohdy zásadně rozdílné pohledy však obě strany, zástupci zaměstnavatelů i odbory, ocenili velice kvalitní a přínosnou spolupráci v Radě hospodářské a sociální dohody v uplynulém funkčním období vlády. „V oblasti podpory malých a středních českých firem mají odbory zcela totožný postoj s námi. Stejně tak v oblasti podpory a rozšíření možností výroby vlastního produktu pro české výrobce, protože všichni víme, že jejich závislost na práci ve mzdě a na výrobě komponent, ať už pro zahraniční nebo jiné filiálky, je z hlediska rentability to nejhorší, co v sobě výroba nese. V tomto směru jsme v názoru jednotní a to pokládám za velmi důležité a stěžejní,“ uvedl JUDr. Rostislav Dvořák, předseda SČMVD.
Připravil Rodan Svoboda.

www.scmvd.czSouvisející články


Mice Gastro

VEGEFEST – festivalu soběsta(te)čnosti na Vyšehradě už podeváté

Festival VEGEFEST po sedmi letech existence dokončil proměnu z festivalu zaměřeného primárně na stravování na festival věnovaný...

14. 08. 2019

číst dál


Mice

Cestovatelský festival Kolem světa poprvé v PVA EXPO PRAHA

Země všech kontinentů, padesát komentovaných projekcí, fotografie z nedostupných míst světa, cestovatelská setkání, zahraniční hosté.

26. 02. 2018

číst dál


Nepřehlédněte


Z domova

Křišťálové údolí představí série krátkých videí na webu

Seriál začíná na sociálních sítích a webu www.nazdraviremeslu.cz ve středu 25. listopadu.

24. 11. 2020

číst dál


Mice Z domova

CzechTourism spouští kampaň ke sta letům česko – slovenské vzájemnosti

Česká republika zve na velkolepé oslavy. U příležitosti stého výročí vzniku Československa i ostatních zásadních milníků uplynulého století pořádá desítky...

19. 05. 2018

číst dál


Czech Specials
Side VSH