Menu

I letos se svezete Krkonošským cyklobusem

13. 05. 2021

Území Krkonoš včetně podhůří je protkáno téměř 900 kilometry cyklotras. Terény jsou vhodné jak pro zdatné sportovce, bikery, tak pro rodinnou rekreační jízdu. Pro snazší zvládnutí terénu křižují region Krkonošské cyklobusy. Jsou vyhledávanou službou k přepravě a cestování pěších, tak cykloturistů.

obri_1


Na základě výběrového řízení (tendr na dopravu Královéhradeckého kraje) byly vybráni noví dopravci: Bus Line LK s.r.o., CSD s.r.o. Náchod a ADUIS BUS s.r.o. Mají nejenom velice kvalitní autobusy, ale i vleky pro jízdní kola.

„Novinkou je přímá linka z Hradce Králové zajíždějící přímo na Špindlerovu boudu v Krkonoších,“ uvádí Miroslava Chaloupská, koordinátorka Krkonošských cyklobusů za certifikovanou oblastní destinační společnost Svazek Krkonoše, a doplňuje: “Krkonošské cyklobusy pojedou: v červnu během víkendů, v průběhu letních prázdnin denně a v září každý čtvrtek, během víkendů a ve svátek. Páteřní linka z Harrachova na Horní Malou Úpu a zpět nepojede přes Benecko, kde je prováděna oprava mostu v Prakovicích. Z Úpice do Trutnova a Horní Malé Úpy pojede Krkonošský cyklobus vždy o víkendu. V pracovní dny pouze z Trutnova. Na Hradecké lince bude nový spoj k dispozici ve čtvrtek a v sobotu. Kromě přívěsu bude vybaven kufrem na šest jízdních kol. Nově pojede cyklobus z Kuksu do Vrchlabí s odjezdem v 10,40 hodin a příjezdem do Vrchlabí ve 12,05 hodin. Z Vrchlabí zpět do Kuksu bude odjíždět ve 13,05 hodin a do Kuksu přijede ve 14,14 hodin. Zájemci mohou odpoledne navštívit ZOO ve Dvoře Králové nebo barokní Kuks,“ přidala tip na výlet M. Chaloupská.

Tipy na výlety
Možností, kde se inspirovat k dalším výletům, jsou např. krátká cyklo videa zveřejněná na Krkonoše Svazek - YouTube nebo na www.krkonose.eu.

Jízdní řády cyklobusů
Krkonoše – svazek měst a obcí, jako koordinátor, i letos systematicky cílil k zachování Krkonošských cyklobusů jako formy hromadné přepravy místních i návštěvníků, pěších i cykloturistů. Časové harmonogramy jízdních řádů jsou vypracovány v souladu s představami. Pro vás jsou vytištěné kapesní jízdní řády s tipy na výlety. Získáte je zdarma v krkonošských informačních centrech, vylepené přímo na autobusových zastávkách, kde cyklobus staví, nebo na www.krkonose.eu/krkonosske-cyklobusy.

obri_2

Zahajovací jízda
U příležitosti zahájení cykloturistické sezony a 18. ročníku provozu Krkonošských cyklobusů je připraven na sobotu 29. května 2021 cyklovýlet do Jizerských hor. Odjezd cyklobusu z Vrchlabí z autobusového nádraží je naplánován v 9:20 hodin směr Souš v Jizerských horách. Trasa vede kolem vodní nádrže Souš, do Smědavy, Jizerskou silnicí tzv. Hřebenovkou přes Jizerku (s muzeem Jizerských hor) na Bukovec. Po Greenwey Jizeře na Harrachovské Mýto a Planýrkou do Pasek nad Jizerou – Makova. Od Domova důchodců v Rokytnici nad Jizerou cyklisty doveze Krkonošský cyklobus zpět do Vrchlabí. Trasa měří 32 km, s převýšením 353 metrů. K účasti je třeba se včas zaregistrovat na facebooku Svazku Krkonoše.
Další informace získáte na telefonním čísle: 603 269 460.
Připravila Dáša Palátková.

www.krkonose.eu
www.rozvoj.krkonose.eu
www.svazek.krkonose.eu
www.krkonose.eu/krkonosske-cyklobusy

krkonose_svazek_log   krkonose_log_1Archiv
for kids