Menu

Aktivní pohoda v jižních Čechách? A už jste zkusili elektrokolo?

27. 08. 2023

Jižní Čechy se svou bohatou historií a malebnou krajinou pokrytou téměř 10 tisíci kilometry značených cyklotras jsou ideálním cílem pro příznivce cykloturistiky. „Elektro trend“ láká do regionu stále více návštěvníků a nabízí i nadstandartní zázemí v podobě půjčoven elektrokol a dobíjecích míst.

V poslední době lze ve zvýšené míře pozorovat stoupající zájem návštěvníků jižních Čech o poznávání našeho regionu z elektrokola. Tento trend odráží rostoucí povědomí o ekologii, zdravém životním stylu a pohodlném způsobu dopravy. Pohyb na kole podporuje fyzickou kondici a zlepšuje náladu. S elektrickými koly mohou i méně zkušení cyklisté bez problémů zdolávat kopce a užívat si jízdu bez nadměrné námahy. Elektrokola tak umožňují poznat daleko více míst ve městech, na venkově nebo po lesních terénních stezkách.

Přehled dobíjecích stanic elektrokol v Jihočeském kraji

Přehled půjčoven kol, koloběžek, elektrokol v Jihočeském kraji

Turistům vycházíme vstříc a na naší webové stránce bit.ly/cykloturistika_jizni_cechy jsme pro ně připravili jak tipy na cyklovýlety, tak i seznam míst, kde si mohou elektrokolo půjčit a kde je možné elektrokolo dobít. Díky skoro šedesáti dobíjecím místům se turista nemusí obávat, že mu na výletě dojde „šťáva“. Většina z nich je bez poplatku a cyklista tak může využít čas i k dobití svých baterek například návštěvnou restaurace nebo prohlídkou místních atraktivit,“ uvádí ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Petr Soukup.Jihočeský kraj rozpoznal potenciál tohoto způsobu doprav, který spojuje moderní technologie s láskou k přírodě a aktivně podporuje rozvoj cyklistické infrastruktury. Rozšiřování sítě cyklistických tras vytváří prostor pro bezpečný a pohodlný pohyb na elektrokolech. To zároveň podněcuje cestovní ruch a umožňuje návštěvníkům objevovat krásy regionu z nové perspektivy. Jihočeská krajina disponuje ideálním terénem pro nadšence i méně zdatné cyklisty a nabízí více než sto tipů na cyklovýlet pro všechny skupiny návštěvníků. Nechte se strhnout tímto trendem i vy a objevte krásy jižních Čech na vlastním elektrokolovém dobrodružství.
Připravila Jana Píchová.

www.jiznicechy.cz
www.jccr.czArchiv