Menu

Dreamliner na lince Praha - Dauhá

03. 11. 2018

Qatar Airways navyšuje kapacitu do Prahy. Letecká společnost nasazuje nový Boeing 787 Dreamliner na jeden ze svých dvou letů denně, čímž demonstruje svůj závazek k této destinaci. Linka Praha - Dauhá vykazuje významný nárůst cestujících již od inauguračního letu v srpnu 2017.

letadlo

Qatar Airways je první letecká společnost, která zavádí tento typ letadla na pravidelné lince do Prahy (pro zimní sezónu). Přináší tak kombinaci mistrovského počinu leteckého inženýrství společně s luxusní palubní pohostinností a hrdě nabízí svým pasažérům dosud nepoznaný zážitek z letu. Boeing 787 Dreamliner nahrazuje od 28. října 2018 Airbus A320 na letech QR291 a QR292 do/z Prahy.
Grisha Jenkov, Country Manager Eastern Europe - Centre řekl: "Našim letům z Prahy se daří mimořádně dobře, proto jsme během roku postupně navyšovali kapacitu přidáváním dalších letů. Nyní je nám velkým potěšením nabídnout nejnovější generaci letadel s větší kapacitou sedadel, Boeing 787 Dreamliner. Naše lety spojují občany České republiky s destinacemi Qatar Airways po celém světě od srpna 2017 - vždy s bezproblémovým přestupem v Dauhá. Praha využívá tohoto spojení již rok a i nadále se těšíme, že můžeme cestujícím nabídnout jedinečné pětihvězdičkové služby a přivítat je na palubě našich letadel."
„Nasazení jednoho z nejmodernějších a nejtišších letadel současnosti Boeingu 787 Dreamliner leteckou společnosti Qatar Airways na denní linku do Dauhá je pro Letiště Praha pozitivní zprávou hned z několika důvodů: dojde k podstatnému navýšení přepravních kapacit na trase mezi Prahou a Dauhá, letadlo přispěje k pozitivnímu řešení hlukové zátěže z leteckého provozu v okolí letiště a zároveň zvýší celkový komfort cestujících na palubě během letu,“ říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.
Boeing 787 Dreamliner disponuje lepší kvalitou vzduchu, optimální vlhkostí a tlakem ekvivalentním nižší nadmořské výšce. Budete dýchat více kyslíku než v jakémkoli jiném letadle. Více kyslíku znamená méně bolestí hlavy, méně závratí a méně únavy při cestování. Takže je mnohem pravděpodobnější, že do své destinace dorazíte odpočatí. Kabina je navržena tak, aby bylo létání příjemnější. Qatar Airways Boeing 787 Dreamliner má mimořádně velké úložné prostory nad sedadly, které se pyšní o 30 % větší kapacitou oproti standardu. Cestující tak mají dostatek prostoru na uložení příručních kufříků s kolečky. Okna letounu Boeing 787 Dreamliner jsou mnohem větší než u kteréhokoli srovnatelného letadla. Pasažéři si tak mohou užívat bezkonkurenční výhledy. Díky našim elektronicky stmívatelným oknům si můžete stisknutím jediného tlačítka nastavit požadované množství propouštěného světla.
Qatar Airways Dreamliner disponuje 254 na zakázku vyrobenými sedadly ve dvou třídách, business a economy class. V oceněné kabině Business class nabízí každé z 22 sedadel cestujícímu přímý přístup do uličky s konfigurací 1-2-1. Cestující mohou odpočívat v pohodlí plně polohovatelných sedadel nebo využít let produktivně díky možnosti internetového připojení na palubě. Inovativní zábavní a komunikační palubní systém Oryx One, který se vyznačuje intuitivním dotykovým ovladačem, cestujícím poskytuje pohodlný přístup až k 4000 možnostem zábavy, a to jak v Business tak v Economy class. Wi-Fi během letu Vám usnadní přehled o své práci nebo umožní nerušené spojení s přáteli, rodinou, kolegy a zákazníky.
Kromě vynikajících služeb na palubě nabízí Qatar Airways zákazníkům z Evropy pohodlné letecké spojení na Blízký východ, do Afriky, Asie a Tichomoří. To vše na jedné z nejmladších flotil na světě. Při tranzitu do více než 150 destinací v síti Qatar Airways na Mezinárodním letišti Hamad se mohou cestující těšit vedle rozsáhlé a pestré nabídky restaurací také na jednu z největších bezcelních nákupních zón na světě. Zdejší směs elegantních butiků a nádherných obchodů přináší vskutku nezapomenutelný nákupní zážitek. Zákazníci se před svým dalším letem mohou také osvěžit, odpočinout si a doplnit energii v prostorách Oryx Airport hotelu, který disponuje bazénem, squashovými kurty a spa. Mezinárodní letiště Hamad je také domovem jednoho z největších a nejluxusnějších salónků Business Class – Al Mourjan Business Lounge.
Katarský národní dopravce je jednou z nejrychleji rostoucích leteckých společností, které provozují jednu z nejmladších flotil na světě. Nyní má Qatar Airways ve dvacátém roce provozu moderní flotilu s více než 200 letadly obsluhujících prázdninové i obchodní destinace na šesti kontinentech. Letecká společnost získala v letošním roce řadu ocenění v prestižní anketě 2018 Skytrax World Airline Awards, která se konala na letecké show ve Farnborough. Katarský národní přepravce získal na slavnostním ceremoniálu řadu významných ocenění, včetně "Nejlepší letecká společnost na Středním východě", "Nejlepší světová Business Class" "Nejlepší Business Class sedadlo“ a "Nejlepší světový First Class Lounge."
Připravil Jakub Kovářů.

www.qatarairways.com
www.prg.aeroArchiv
Česká chuťovka
ahr - volba