Související články
Na Letišti Václava Havla Praha se dočasně změní proces odbavení cestujících
Letiště Praha pokračuje s projekty modernizace a navyšování provozních kapacit.
13. 02. 2020
20. 04. 2021
Společnost Czech Airlines Technics (CSAT) bude nově zákazníkům poskytovat také servis letadel typu Boeing 737 MAX. Díky novému oprávnění, které získala od Úřadu pro civilní letectví ČR, rozšíří nabídku divize těžké údržby a bude ve svém hangáru na Letišti Václava Havla Praha zajišťovat revize i nejmodernější verze tohoto typu letadla. Prvním zákazníkem se v půlce dubna stala letecká společnost LOT Polish Airlines.
„Letadla typu Boeing 737 MAX zařazují do svých flotil letecké společnosti po celém světě, proto jsme se rozhodli, že nyní je správný čas rozšířit naše služby také o tento typ. Nabídneme tak zákazníkům servis i pro jejich postupný návrat do provozu. Tišší, úspornější a šetrnější stroje budou navíc vzhledem k aktuální situaci v letectví a většímu důrazu na udržitelné cestování stále vyhledávanější a budou tak budoucností i pro celou naši divizi těžké údržby,“ uvedl Pavel Haleš, předseda představenstva Czech Airlines Technics.
Prvním zákazníkem, se kterým po získání nového oprávnění uzavřelo CSAT spolupráci, je letecká společnost LOT Polish Airlines. Pro polského národního dopravce provádí mechanici od půlky dubna revizi Boeingu 737-8 MAX s registrací SP-LVB. Jedná se o historicky první revizi tohoto typu letadla v pražském hangáru F. Rozšíření portfolia služeb těžké údržby navíc umožní navázat dlouhodobou spolupráci nejen s leteckou společností LOT, ale i s dalšími zákazníky z řad dopravců i leasingových společností.
Jakékoli práce v divizi těžké údržby jsou i součástí balíčku služeb, které Czech Airlines Technics nabízí zájemcům o dlouhodobé parkování letadel. „Jelikož je po parkování letadel na trhu velká poptávka, zprostředkujeme v následujících týdnech pro významné leasingové společnosti parkování dalších šesti letadel typu Boeing 737-8 MAX na Letišti Václava Havla Praha. Díky rozšíření oprávnění pro těžkou údržbu i pro tento typ, zajistíme vlastníkům letadel zároveň i hangárovou údržbou a připravíme stroje na uvedení do letového provozu, jakmile získají nového provozovatele,“ okomentoval další úspěch firmy Pavel Haleš.
I přes pandemii onemocnění COVID-19, která má na celý sektor letectví velké dopady, se podařilo Czech Airlines Technics v loňském roce realizovat a úspěšně dokončit více než 70 revizí těžké údržby na letadlech typu Boeing 737, Airbus A320 Family či ATR. Mezi nejvýznamnější zákazníky této divize CSAT patří společnosti Finnair, Transavia Airlines, ČSA, Smartwings a NEOS. V roce 2020 tým mechaniků pracoval na projektech i pro nové zákazníky, například pro letecké společnosti Jet2.com, Austrian Airlines nebo také pro klienty z vládního či privátního sektoru.
V rámci těžké údržby letadel se provádějí pravidelné předepsané revizní prohlídky, náročnější opravy, modifikace letadlových systémů a konstrukcí, modifikace interiérů kabiny nebo výměny motorů, podvozků či jiných náhradních dílů.
Připravila Kateřina Pavlíková
www.csatechnics.com
LinkedIn
Související články
Letiště Praha pokračuje s projekty modernizace a navyšování provozních kapacit.
13. 02. 2020
Nepřehlédněte
Přál bych si, aby i člověk, co pivo nemusí, navštívil naše muzeum a seznámil se s tím, jaké dědictví tady v Žatci ochraňujeme, říká Vladimír Valeš
16. 09. 2019