Menu

TAP Air Portugal spojuje Prahu s Lisabonem už dvacet let

19. 05. 2024

Bezmála 1,4 milionu cestujících a přes 13 100 letů. Čísla, která utvářejí dvacáté výročí linky dopravce TAP Air Portugal mezi Prahou a Lisabonem. Při oslavách na Letišti Václava Havla Praha zavítal do Prahy i unikátní Airbus A321neo ve speciálním retro livery. Letištní hasiči ho přivítali tradiční vodní slavobránou a nechyběl ani doprovodný program.

tap_12

První let na trase Praha – Lisabon se uskutečnil 1. 6. 2004. TAP původně začínal se třemi frekvencemi týdně a postupně tento počet narostl až na jedenáct týdenních letů v letech 2018-2019. Dnes dopravce linku provozuje 7x týdně a od června do konce letní sezóny se cestující mohou těšit dokonce na osm frekvencí.

„Jsem rád, že naše spolupráce s TAP Air Portugal dlouhodobě velmi dobře funguje. Jedná se o dopravce, který našim cestujícím poskytuje širokou škálu spojení nejen s Portugalskem, ale dále pak na pokračujících linkách zejména do Jižní a Severní Ameriky. Velice si také cením, že TAP Air Portugal byla jednou z prvních aerolinek, která obnovila spojení s Prahou po uvolnění restrikcí po pandemii Covid-19. Osobně věřím, že naše spolupráce bude pokračovat ve stejném duchu i do budoucna,“ uvedl Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

Frédéric Gossot, vrchní ředitel prodeje a distribuce TAP Air Portugal o výročí řekl: „S velkým potěšením zde dnes slavíme 20 let úspěšných letů společnosti TAP mezi Prahou a Lisabonem. Za uplynulých 20 let přepravil TAP mezi hlavními městy Česka a Portugalska téměř 1,4 milionu cestujících. Fandíme všem našim partnerům a zejména našemu dnešnímu hostiteli, Letišti Praha, které je bezpochyby součástí tohoto úspěchu. Do Česka přepravujeme mnoho turistů nejen z Portugalska, ale také z Brazílie, Spojených států nebo Kanady, aby objevovali Prahu, a obyvatelům Česka pak nabízíme jedny z nejlepších možností, jak navštívit Lisabon a všechny krásy Portugalska i mimo něj. To vše navíc na palubě naší flotily letadel typu Airbus, která je jednou z nejmladších v Evropě.“

300 slunných dní v roce
Lisabon je správná volba pro ty, kteří milují slunce. Hlavní město Portugalska totiž nabízí v průměru 300 slunných dní v roce. Kromě toho je možné navštívit Castelo de São Jorge s vyhlídkou na město, Torre de Belem nebo náměstí Terreiro do Paço. Zážitek z města je možné si zpříjemnit projížďkou legendární žlutou tramvají a také ochutnat portugalskou sladkou specialitu – Pastel de nata, která má původ právě v Lisabonu.

Od června do konce letní sezóny provozuje TAP Air Portugal linku Praha-Lisabon s frekvencí 8x týdně. Podle vytíženosti jsou lety obsluhovány buď letounem Airbus A321neo nebo A320neo. Letenky je možné zakoupit na:  https://www.flytap.com/en-gb/ 
Připravila Klára Divíšková.

www.flytap.com/en-cz/
https://twitter.com/pragueairport
www.prg.aero 


  Archiv
Česká chuťovka