Menu

Croatia Airlines zahájila sezónní lety na lince Praha – Split

27. 06. 2021

croatia_airlines_praha_split_letiste_praha_1

Letecká společnost Croatia Airlines v sobotu 26. června 2021 vypravila svůj první let na nové sezónní lince mezi Prahou a Splitem. Na inauguračním letu z chorvatského Splitu přiletělo letadlo typu Bombardier Dash 8 s registrací 9A-CQA a již tradičně ho na Letišti Václava Havla Praha přivítala vodní slavobrána. Společně s posádkou, zástupci dopravce a Letiště Praha tak byla nová linka včera večer slavnostně zahájena. Nové přímé spojení mezi oběma městy, které nabídne cestujícím rychlé a komfortní spojení do turisticky oblíbeného Chorvatska, bude dopravce nabízet každou sobotu až do poloviny září letošního roku. Na lince bude aerolinka nasazovat rovněž Airbus A319.

Všichni cestující navíc na prvním letu z Prahy do Splitu obdrželi poukaz v hodnotě 30 EUR, který mohou uplatnit při nákupu další letenky na let společnosti Croatia Airlines.

Cestující si budou moci zakoupit zpáteční letenky za zaváděcí ceny od 3.540 korun výhradně na webových stránkách dopravce www.croatiaairlines.com nebo www.m.croatiaairlines.hr. Zaváděcí ceny obsahují letištní taxy, manipulační poplatky, jedno odbavené zavazadlo zdarma (max. 23 kg) a palubní servis během letu. Letenky lze rezervovat online a na lety se vztahuje možnost sbírat za ně míle do věrnostního programu.

croatia_airlines_praha_split_letiste_praha_3

Díky zavedení přímých mezinárodních letů mezi Prahou a Splitem získají turisté z České republiky ještě lepší způsob dopravy do chorvatské části Středomoří a tím i přístup k přírodnímu, kulturnímu a historickému dědictví Chorvatska,“ uvedl Slaven Žabo, obchodní ředitel Croatia Airlines.

Od června do srpna letošního roku bude společnost Croatia Airlines létat z Chorvatska do 18 evropských měst na celkem 19 letišť, odkud bude možné pokračovat do dalších destinací po celém světě díky spolupráci Croatia Airlines s partnerskými leteckými společnostmi ze sdružení Star Alliance a dalšími dopravci.

Připravila Kateřina Pavlíková.

www.croatiaairlines.com
www.prg.aero

 

 Archiv
Česká chuťovka
ahr - volba