Menu

Byliny nejen v naší kuchyni

23. 11. 2018

15. 11. 2018 se v prostorách školy SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s.r.o. uskutečnil v rámci dne otevřených dveří maturitní projekt Byliny nejen v naší kuchyni. Projekt byl rozdělen do tří částí. Během první teoretické části se návštěvníci mohli dozvědět něco o historii bylin, jejich sběru, sušení a následném zpracování. Dále byly blíže představeny některé významné byliny a jejich využití v kuchyni, kosmetice či lékařství.

dlouh

Ve druhé části měla odbornou přednášku paní Mgr. Kateřina Čapská. Paní Čapská vystudovala farmaceutickou fakultu v Brně a podala velmi zajímavý výklad o farmaceutických produktech, které se vyskytují na trhu, produktech bylinných a souvislostmi mezi nimi. Následně paní Mgr. Čapská odpovídala na dotazy z dotazníkového šetření, které se uskutečnilo před samotnou realizací projektu. Poslední praktická část probíhala formou workshopu. Účastníci si za asistence děvčat, která realizovala maturitní projekt, mohli vyrobit vlastní koupelové soli a bylinné čaje. V průběhu celé akce měli hosté možnost ochutnat a vyzkoušet množství domácích bylinných produktů. Velký úspěch měly likéry a sirupy, které studentky samostatně vyráběly. Nakonec si všichni návštěvníci odnesli malý dárek v podobě růžové vody, zázvorových bonbónů nebo konopné masti. Vše opět z domácí dílny studentek. Projekt se dočkal pozitivních ohlasů. Na přípravě a realizaci se podílely Anna Baladová, Kristýna Marečková, Adéla Bartoňová a Eva Dufková. Hlavními sponzory projektu byli: SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s. r. o., Bylinky s.r.o., Pekařství Růžička, zdravá výživa Marco Polo Znojmo, Just, Botanic.cz.
„Na závěr bychom rády poděkovaly všem, kteří se podíleli a přispěli svou pomocí na realizaci tohoto maturitního projektu, samozřejmě i všem účastníkům, především vedoucí naší maturitní práce Mgr. Šárce Pelikánové a oponentce Mgr. Věře Kuchařové. Během spolupráce na maturitním projektu jsme získaly mnoho nových informací, zkušeností s prací v kolektivu a organizačních dovedností,“ hodnotí maturitní projekt Anna Baladová, studentka čtvrtého ročníku oboru Hotelnictví a turismus.
Připravil Libor Hanzal.

www.sousoszn.cz

 
Nepřehlédněte


Hotelnictví

Praha spouští web ke sdílenému ubytování

Na fenomén sdíleného ubytování hlavní město Praha zareagovalo spuštěním webových stránek. Jsou určeny pro ubytovatele i ubytované, proto web funguje vedle české...

10. 11. 2017

číst dál


Vzdělávání Gastro

Studenti z Přímky soutěžili v čepování piva

V sobotu 9. června 2018 se ve Znojmě uskutečnil již čtvrtý ročník oslav zlatavého hořkého moku pod názvem Pivní slavnosti Znojmo 2018.

12. 06. 2018

číst dál


Czech specials
Restaurace Novoměstský pivovar