Menu

Air France obnoví lety z Prahy do Lyonu

31. 08. 2020

Letecká společnost Air France obnoví své lety na lince Praha – Lyon od 31. srpna 2020. Mělo by se jednat o jeden let denně, jako před koronavirovou krizí, přičemž si letecká společnost vyhrazuje právo na změnu. U všech letů budou dodržována všechna bezpečnostní opatření platná pro lety Air France – KLM, včetně povinnosti nošení jednorázových chirurgických roušek na palubě letadel a filtrace vzduchu během letu přes výkonné HEPA filtry. 

Služby na palubě budou zachovány dle standardů Air France. Pro krátké lety tohoto typu bude v business třídě k dispozici lehké hlavní jídlo a výběr z nápojů včetně šampaňského, ve třídě Economy budou k dispozici lehký snack a nealkoholické nápoje.

Proč je létání s Air France - KLM bezpečné?
Letecká společnost Air France – KLM přijala opatření k zajištění bezpečnosti letů pro cestující i zaměstnance. Například, obličejové masky jsou povinné při nastupování i během letu, na palubě jsou další hygienická zařízení a letadla jsou dodatečně dezinfikována pomocí vhodných čisticích prostředků.

Vzduch na palubě letadel Air France - KLM se osvěžuje každé tři minuty pomoci vzduchu zvenčí, což ovzduší v letadle činí bezpečnějším, než v mnoha jiných uzavřených prostorách. Proud vzduchu je rovněž filtrován přes HEPA filtry, které zachytí až 99,999 % bakterií a virů, včetně koronaviru.

Většímu bezpečí pro cestující přispívá i skutečnost, že vzduch na palubách letadel Air France - KLM proudí shora dolů, nikoliv z přední do zadní části letadla. Podrobnější informace k bezpečnostním opatřením na palubách letadel Air France naleznete ve videu ZDE: https://www.youtube.com/watch?v=ro6w795wItU

Opatření vyžadovaná místními úřady
Letecká společnost cestujícím z Česka doporučuje zjistit si podmínky pro vstup do tranzitní, anebo cílové země. Pro více informací je možné navštívit webové stránky IATA (www.iata.org). Některé destinace mohou vyžadovat doklad o provedení testu na COVID-19 nebo vyžadují po příjezdu karanténu.

Cestující, kteří přilétají do Česka, mají obdobnou povinnost si zjistit podmínky platné pro vstup do Česka. Aktuální informace poskytují vždy webové stránky Ministerstva vnitra ČR.

Opatření pro cesty do Francouzské republiky
Po příletu do hlavního města Paříže nebo francouzských zámořských destinací je nutné předložit certifikát, který opravňuje k cestování a který se předkládá při pasové kontrole. Tento dokument je také nutné mít v případě jakéhokoliv cestování nebo jen transferu ve Francii. Dokument lze stáhnout na webových stránkách francouzského Ministerstva vnitra:
https://www.diplomatie.gouv.fr/en/coming-to-france/coronavirus-advice-for-foreign-nationals-in-france/coronavirus-statements/article/travel-certificates-for-access-to-french-territory-07-apr-20

Francouzské zámořské departmenty vyžadují od cestujících navíc i negativní COVID-19 test.
Připravila Lidija Erlebachová.

www.airfrance.czArchiv