Menu

3,5 milionu cestujících za tři měsíce

11. 09. 2018

sm

Služeb letecké společnosti Travel Service a její obchodní značky SmartWings využilo během tří měsíců hlavní letní sezóny od 1. června do 31. srpna více než 3,5 milionu cestujících, o 12,6 procenta více než ve stejném období loni. Provoz během letního letového řádu Travel Service zajišťuje flotilou 56 letadel a lety operuje z celkem sedmi zemí (ČR, SR, Polsko, Maďarsko, Francie, Španělsko a Izrael)
. Nejvíce klientů cestovalo pravidelnými linkami, které Travel Service provozuje pod značkou SmartWings.
Díky široké nabídce zajímavých destinací, vysoké frekvenci letů a příznivým cenám se SmartWings stal jasnou volbou klientů při plánování svých cest. Průměrné obsazení letů na linkách SmartWings dosahovalo v tomto období 92 procent,“ říká Radek Müller, hlavní manažer značky SmartWings.
Z České republiky společnost přepravila za tři měsíce více než 1,8 milionu pasažérů, což činí meziroční nárůst 14,3 procenta. Nejvíce cestujících směřovalo do Bulharska, Řecka, Španělska a Turecka. Z pražského letiště letělo pravidelnými linkami SmartWings a charterovými lety 1,4 milionu cestujících, meziročně o 11,5 procenta více. Z Brna společnost přepravila za tři měsíce 228 tisíc klientů (+22,3 procenta), z Ostravy 168 tisíc (+21 procent) a z Pardubic 30 tisíc (+ 38 procent).
Travel Service nedávno opět s úspěchem absolvoval přísný provozně bezpečnostní audit mezinárodní organizace sdružující letecké dopravce IATA. Auditní program IOSA (IATA Operational Safety Audit) prověřuje bezpečnost a kvalitu provozu leteckých společností a společnosti zapojené do programu IOSA musí prokázat splnění přísných mezinárodních standardů provozní bezpečnosti a kvality.

ts

Travel Service je největší českou leteckou společností provozující pravidelné linky pod značkou SmartWings, charterové lety a privátní lety kategorie business jet. Od začátku letošního roku společnost zařadila do flotily již 5 nových moderních letadel 737 MAX 8 z celkem 39 objednaných. Kromě České republiky společnost působí také v Polsku, na Slovensku a Maďarsku, kde má své dceřiné společnosti.
Travel Service je majoritním akcionářem ČSA.
Připravila Vlaďka Dufková.

www.travelservice.aero
www.smartwings.com

 Nepřehlédněte


Mice

CzechTourism představí novou veletržní expozici

Přehledné a jednoduché uspořádání, velkoformátové obrazy, atypické osvětlovací prostorové bannery, výrazné označení – to jsou hlavní atributy nové...

17. 01. 2019

číst dál


Mice Gastro Z domova

Pálavské vinobraní 2018

Tradiční festival vín, gastronomie a kultury s prestižní vinařskou soutěží a exkluzivním uměleckým programem se pořádá každoročně o druhém zářijovém víkendu.

03. 04. 2018

číst dál


Czech Specials
Side VSH