Menu

3,5 milionu cestujících za tři měsíce

11. 09. 2018

sm

Služeb letecké společnosti Travel Service a její obchodní značky SmartWings využilo během tří měsíců hlavní letní sezóny od 1. června do 31. srpna více než 3,5 milionu cestujících, o 12,6 procenta více než ve stejném období loni. Provoz během letního letového řádu Travel Service zajišťuje flotilou 56 letadel a lety operuje z celkem sedmi zemí (ČR, SR, Polsko, Maďarsko, Francie, Španělsko a Izrael)
. Nejvíce klientů cestovalo pravidelnými linkami, které Travel Service provozuje pod značkou SmartWings.
Díky široké nabídce zajímavých destinací, vysoké frekvenci letů a příznivým cenám se SmartWings stal jasnou volbou klientů při plánování svých cest. Průměrné obsazení letů na linkách SmartWings dosahovalo v tomto období 92 procent,“ říká Radek Müller, hlavní manažer značky SmartWings.
Z České republiky společnost přepravila za tři měsíce více než 1,8 milionu pasažérů, což činí meziroční nárůst 14,3 procenta. Nejvíce cestujících směřovalo do Bulharska, Řecka, Španělska a Turecka. Z pražského letiště letělo pravidelnými linkami SmartWings a charterovými lety 1,4 milionu cestujících, meziročně o 11,5 procenta více. Z Brna společnost přepravila za tři měsíce 228 tisíc klientů (+22,3 procenta), z Ostravy 168 tisíc (+21 procent) a z Pardubic 30 tisíc (+ 38 procent).
Travel Service nedávno opět s úspěchem absolvoval přísný provozně bezpečnostní audit mezinárodní organizace sdružující letecké dopravce IATA. Auditní program IOSA (IATA Operational Safety Audit) prověřuje bezpečnost a kvalitu provozu leteckých společností a společnosti zapojené do programu IOSA musí prokázat splnění přísných mezinárodních standardů provozní bezpečnosti a kvality.

ts

Travel Service je největší českou leteckou společností provozující pravidelné linky pod značkou SmartWings, charterové lety a privátní lety kategorie business jet. Od začátku letošního roku společnost zařadila do flotily již 5 nových moderních letadel 737 MAX 8 z celkem 39 objednaných. Kromě České republiky společnost působí také v Polsku, na Slovensku a Maďarsku, kde má své dceřiné společnosti.
Travel Service je majoritním akcionářem ČSA.
Připravila Vlaďka Dufková.

www.travelservice.aero
www.smartwings.com

 Související články


Doprava Ze světa

Joon odkrývá nové destinace včetně Bombaje

Nová letecká společnost Joon oznámila nové destinace pro střední a dlouhé vzdálenosti s odletem z Paříže z letiště Charlese de...

14. 03. 2018

číst dál


Doprava Ze světa

SmartWings otevírá nové přímé trasy z Tel Avivu na Tenerife a do Madridu

Společnost Travel Service na tiskové konferenci v Tel Avivu oznámila otevření nových nonstop pravidelných linek SmartWings: Tel Aviv –...

13. 02. 2018

číst dál