Menu

21. června Den dětských domovů v Mirakulu

16. 06. 2020

Dětem z dětských domovů patřila v Parku Mirakulum vždy poslední květnová sobota. Letos ale tradiční akce, nad níž už počtvrté převzala záštitu hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová, proběhne v neděli 21. června. 

Dětské domovy mají svůj den v Mirakulu už pošesté. „Jsme rádi, že jim může tímto způsobem přinést trochu zábavy a třeba jim i ukázat něco nového,“ říká Jiří Antoš, majitel a zakladatel parku, který děti při slavnostním zahájení akce v 10 hodin dopoledne osobně pozdraví. A nebudete na to sám. Spolu s ním je přivítá také hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. Jsme rádi, že se tato akce ve spolupráci s krajem stala již tradicí a paní hejtmanka se ji osobně zúčastňuje. „Děti z dětských domovů si návštěvu Mirakula vždycky užívají. Je dobře, že jim Středočeský kraj může přispívat na tento symbolický dárek ke dni dětí, a že se podařilo akci uspořádat i letos, kdy to v obvyklém termínu znemožnila preventivní opatření zamezující šíření koronaviru. Je mi potěšením, že budu u toho,“ potvrdila hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. 

Letos budou v parku řádit děti z devíti dětských domovů, jejichž zřizovatelem je Středočeský kraj. Park ale bude pochopitelně otevřený i všem ostatním návštěvníkům. „Vzhledem k tomu, že se stále uvolňují vládní opatření nastavená kvůli boji s covid-19, vstupenky se prodávají nejen on-line, ale už i přímo na místě v pokladně,“ připomíná Antoš a dodává, že kapacita desetihektarového parku je dostatečná, takže se není potřeba obávat, že by se na někoho nedostalo. A na co všechno se můžete v neděli 21. června těšit? 
O zábavu v amfiteátru se postarají Flying Boys. Osmička gymnastů vám během své akrobatické show ukáže, že přeskočit či proskočit se dá opravdu všechno a že ve sportu nemusí jít jen o výkony a medaile, ale také o zábavu. „Pokud dáváte přednost klidnější zábavě a vaše děti jsou blázínci do psů, tak vám možná udělají radost ukázky výcviku psů,“ zve na další bod programu Jiří Antoš.


V provozu budou všechny atrakce parku a také Tankodrom Milovice, kde se děti i dospělí mohou projet obrněnými transportéry, vyzkoušet paintball či zastřílet z brokovnice. A pozor – otevřený je také Vodní svět! Tak plavky s sebou a nezapomeňte objednat slunečné počasí! 

V neděli 21. června platí běžné vstupné, otevřeno je od 10 do 18 hodin. Aktuální informace najdete na webových stránkách www.mirakulum.cz 

Pár dat a čísel z parku 

Připravila Dana Samková, foto archiv Mirakulum.

www.mirakulum.cz
www.facebook.com/ParkMirakulumArchiv