Menu

21. června Den dětských domovů v Mirakulu

16. 06. 2020

Dětem z dětských domovů patřila v Parku Mirakulum vždy poslední květnová sobota. Letos ale tradiční akce, nad níž už počtvrté převzala záštitu hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová, proběhne v neděli 21. června. 

Dětské domovy mají svůj den v Mirakulu už pošesté. „Jsme rádi, že jim může tímto způsobem přinést trochu zábavy a třeba jim i ukázat něco nového,“ říká Jiří Antoš, majitel a zakladatel parku, který děti při slavnostním zahájení akce v 10 hodin dopoledne osobně pozdraví. A nebudete na to sám. Spolu s ním je přivítá také hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. Jsme rádi, že se tato akce ve spolupráci s krajem stala již tradicí a paní hejtmanka se ji osobně zúčastňuje. „Děti z dětských domovů si návštěvu Mirakula vždycky užívají. Je dobře, že jim Středočeský kraj může přispívat na tento symbolický dárek ke dni dětí, a že se podařilo akci uspořádat i letos, kdy to v obvyklém termínu znemožnila preventivní opatření zamezující šíření koronaviru. Je mi potěšením, že budu u toho,“ potvrdila hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. 

Letos budou v parku řádit děti z devíti dětských domovů, jejichž zřizovatelem je Středočeský kraj. Park ale bude pochopitelně otevřený i všem ostatním návštěvníkům. „Vzhledem k tomu, že se stále uvolňují vládní opatření nastavená kvůli boji s covid-19, vstupenky se prodávají nejen on-line, ale už i přímo na místě v pokladně,“ připomíná Antoš a dodává, že kapacita desetihektarového parku je dostatečná, takže se není potřeba obávat, že by se na někoho nedostalo. A na co všechno se můžete v neděli 21. června těšit? 
O zábavu v amfiteátru se postarají Flying Boys. Osmička gymnastů vám během své akrobatické show ukáže, že přeskočit či proskočit se dá opravdu všechno a že ve sportu nemusí jít jen o výkony a medaile, ale také o zábavu. „Pokud dáváte přednost klidnější zábavě a vaše děti jsou blázínci do psů, tak vám možná udělají radost ukázky výcviku psů,“ zve na další bod programu Jiří Antoš.


V provozu budou všechny atrakce parku a také Tankodrom Milovice, kde se děti i dospělí mohou projet obrněnými transportéry, vyzkoušet paintball či zastřílet z brokovnice. A pozor – otevřený je také Vodní svět! Tak plavky s sebou a nezapomeňte objednat slunečné počasí! 

V neděli 21. června platí běžné vstupné, otevřeno je od 10 do 18 hodin. Aktuální informace najdete na webových stránkách www.mirakulum.cz 

Pár dat a čísel z parku 

Připravila Dana Samková, foto archiv Mirakulum.

www.mirakulum.cz
www.facebook.com/ParkMirakulumNepřehlédněte


Mice

Výstaviště České Budějovice bude hostit druhý ročník odborné konference věnované turistickému ruchu na jihu Čech

Dvoudenní odborná konference Travelcon je největší letošní akcí, která se cíleně věnuje rozvoji cestovního ruchu v jižních Čechách. Uskuteční se ve dnech...

09. 02. 2018

číst dálCzt