Menu

Znovuotevřený penzion Zikmundov

03. 06. 2020

Penzion Zikmundov, který se nachází ve Starých Hutích nedaleko Uherského Hradiště, mohl opět po nevyžádané pouze přivítat nové hosty. Zasazený v prostředí idylických Buchlovských hor je součástí stále funkčního statku a rozlehlých pastvin, které jsou  bohatým zdrojem surovin pro místní kuchyni. Kdysi tady stála hájenka ze 17. století, dodnes ji připomínají původní kamenné pilíře. Zikmundov je dílem architekta Luďka del Maschia, který jej zabydlel devíti útulnými pokoji.  Poličkový, Pod pecí, Zrcadlový, Na konci, Acquario, Rodinný, Dubový,  Vzdochoplavecký, Na samotě. Každý pokoj je jiný, má vlastní osobitou atmosféru, ale všech devět spojuje precizní design, ručně tištěné tapety, krásné cementové dlažby a hudba – součástí vybavení je prvotřídní audio systém Bang & Olufsen. 

Reakce návštěvníků Zikmundova se vzácně shodují: „Ráj na zemi.“ „Dokonalý balzám pro tělo i duši.“ „100% relax.“ Oceňována je především komplexnost zážitku – promyšlený design a funkčnost budovy,  špičkové služby, povznášející atmosféra celého místa… a samozřejmě výtečné jídlo. Ovšem jídelní lístek na Zikmundově nehledejte. Zdejší mistr kuchař vám ze surovin, které má právě k dispozici, uvaří to, na co máte chuť. Mezi kuchyní a hosty totiž není zeď, ale otevřený prostor, kterým proudí vůně, rozhovor a dobrá nálada. Proslulé jsou zikmundovské snídaně, kdy stůl zaplní čerstvý domácí sýr, právě upečený chleba, vajíčka a zelenina přímo od farmáře, čaje z místních bylinek a spusta dalších domácích dobrot. A jak známo, s žaludkem plným dobrého jídla se každý den zaručeně vydaří. 

V létě se hosté mohou osvěžit v bazénu, v chladnějších měsících zahřát v severských vířivých kádích, u rozpáleného krbu nebo v sauně. Lákavá je i projížďka na koni z místních stájí, procházka na blízký hrad Buchlov, zámek Buchlovice, ke kapli sv. Barbory nebo třeba piknik pod širým nebem uprostřed okouzlující zikmundovské přírody s loukami, lesy a rybníkem. 
Připravila Alice Titzová.

www.zikmundov.czArchiv
Česká chuťovka
ahr - volba