Menu

Znojemská Přímka hostila zahraniční stážisty

04. 06. 2019

Jako moderní instituce 21. století se tato škola zapojila do programu odborných stáží Erasmus +, který vytvořila Evropská unie. Projekt nese název Evropa bez hranic.
Jde v něm o rozvíjení kvality, inovativních metod a praxe odborného vzdělávání prostřednictvím nadnárodní spolupráce. Cílem zahraniční stáže studentů je zdokonalování se v praktických, odborných a jazykových dovednostech v zemích EU.

Díky tomu mají studenti ze znojemské Přímky možnost vycestovat do různých zemí Evropy, získat zde nové zkušenosti, navázat přátelské či pracovní kontakty, ale především upevnit znalosti cizích jazyků. A platí to i obráceně. Škola je také hostitelskou institucí, kde studenti ze zahraničí vykonávají odborné stáže.

Počátkem března využili tuto příležitost žáci z estonského Tartu. Odbornou praxi zde vykonávali téměř do poloviny dubna. Jejich pracovištěm se stal po celou dobu trvání stáže Dřevotvar.

V termínu od 31. 3. do 13. 4. 2019 zavítala do Znojma početná skupina studentů z norského Hamaru. Ti vykonávali praxi v různých hotelích našeho regionu, ve školní restauraci a kosmetické provozovně, Senior Centru Šanov či Montessori Dobromysl.

Od konce dubna do poloviny května k nám zamířili žáci z Finska. Stáž probíhala ve školní kadeřnické provozovně, ve školní restauraci a baru, školce Kruh Znojmo a kavárně Balance.

Nejdelší stáž zde absolvují studenti z městečka Praia da Vitória, které se nachází na Azorských ostrovech. Přiletěli počátkem května a pobudou zde až do osmého července. Praxi vykonávají ve školní restauraci, baru a kavárně Balance.

Všichni účastníci poprvé navštívili Českou republiku. Znojmem jsou nadšeni. Podle nich je to krásné a čisté město. Uneseni byli především z historických památek. To ocenili zvláště Finové. Azořani byli zpočátku trochu zmateni z množství nových podnětů a někdy i z jazykové bariéry. Taky je zaskočilo studené počasí. Ve škole ocenili příjemné a moderní prostředí a velkou ochotu pomoci.

V rámci programu navštívili nejen Znojmo a okolí, ale i hlavní město Prahu či nedalekou Vídeň v sousedním Rakousku.
Připravila Kateřina Kotoučová

www.sousoszn.cz

 

 

 

 Nepřehlédněte


Mice Rozhovory

Prezentace Spojených arabských emirátů v Karlových Varech

Cílem nebylo představit Spojené arabské emiráty jenom turistům, ale také hlavně obyvatelům Karlových Varů, říká primátorka primátorka Karlových Varů Andrea...

28. 08. 2019

číst dál


Rozhovory Mice

Takový byl ITEP 2019

Pojďte se s námi za tím letošním ohlédnout spolu s hejtmanem Plzeňského kraje Ing. Josefem Bernardem, jeho náměstkyní pro oblast školství a cestovního ruchu Mgr....

03. 10. 2019

číst dál