Menu

Značka “KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt”

17. 12. 2018

Značku “KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt” získali další tři producenti - rodinná farma Petra Kubáta z Jezera, paní Kochová pro své drátěné výrobky a podblanický malíř Stanislav Příhoda.

Certifikační komise pro značku „KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt“ udělila v úterý 20. listopadu 2018 certifikát třem novým žadatelům. Uchazeči z obce Jezero žádali pro svou rodinnou farmu, která se dlouhodobě zabývá rostlinnou výrobou a produkci vajec. Vajíčka nesou označení 1CZ9758 - tedy z volného chovu. Další zájemkyní byla Marina Kochová, která značku získala pro své drátěné výrobky. Paní Kochová se drátování věnuje již 15 let a kromě drobných dekoračních předmětů z drátů plete i stínidla nebo košíky zdobené přírodninami nebo korálky. Malíř a pedagog Standa Příhoda značku obdržel za celoživotní přínos regionu. Pan Příhoda patří k nejznámějším osobnostem Vlašimi a okolí. Celý život se věnuje umění, spolkovému životu a sdružování místních umělců. V tomto týdnu oslavil 82. narozeniny.

V současné době může značku „KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt“ používat již přes třicet certifikovaných výrobků a služeb.  Aby mohl žadatel značku získat, musí jeho výrobek nebo zařízení splňovat předepsaná kritéria. K nim patří zejména jasná vazba na region a jeho tradici, dále kvalita a ohled na životní prostředí.

Další kolo udělování této regionální značky proběhne na podzim roku 2019. Případní zájemci o značku se mohou průběžně hlásit u koordinátorky regionální značky Aleny Konvalinové (alena.konvalinova@csop.cz).
Připravila Alena Konvalinová, foto Kateřina Čadilová.

www.csopvlasim.czNepřehlédněte


Vzdělávání Gastro

Studenti z Přímky soutěžili v čepování piva

V sobotu 9. června 2018 se ve Znojmě uskutečnil již čtvrtý ročník oslav zlatavého hořkého moku pod názvem Pivní slavnosti Znojmo 2018.

12. 06. 2018

číst dál


Doprava

Být respektovanou zemí střední Evropy

Českým drahám roste počet pasažérů. Za prvních devět měsíců letošního roku to bylo meziročně přes dva miliony. A nejen v dálkové dopravě, ale i v...

24. 10. 2017

číst dál


Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials new