Menu

Značka “KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt”

17. 12. 2018

Značku “KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt” získali další tři producenti - rodinná farma Petra Kubáta z Jezera, paní Kochová pro své drátěné výrobky a podblanický malíř Stanislav Příhoda.

Certifikační komise pro značku „KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt“ udělila v úterý 20. listopadu 2018 certifikát třem novým žadatelům. Uchazeči z obce Jezero žádali pro svou rodinnou farmu, která se dlouhodobě zabývá rostlinnou výrobou a produkci vajec. Vajíčka nesou označení 1CZ9758 - tedy z volného chovu. Další zájemkyní byla Marina Kochová, která značku získala pro své drátěné výrobky. Paní Kochová se drátování věnuje již 15 let a kromě drobných dekoračních předmětů z drátů plete i stínidla nebo košíky zdobené přírodninami nebo korálky. Malíř a pedagog Standa Příhoda značku obdržel za celoživotní přínos regionu. Pan Příhoda patří k nejznámějším osobnostem Vlašimi a okolí. Celý život se věnuje umění, spolkovému životu a sdružování místních umělců. V tomto týdnu oslavil 82. narozeniny.

V současné době může značku „KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt“ používat již přes třicet certifikovaných výrobků a služeb.  Aby mohl žadatel značku získat, musí jeho výrobek nebo zařízení splňovat předepsaná kritéria. K nim patří zejména jasná vazba na region a jeho tradici, dále kvalita a ohled na životní prostředí.

Další kolo udělování této regionální značky proběhne na podzim roku 2019. Případní zájemci o značku se mohou průběžně hlásit u koordinátorky regionální značky Aleny Konvalinové (alena.konvalinova@csop.cz).
Připravila Alena Konvalinová, foto Kateřina Čadilová.

www.csopvlasim.czNepřehlédněte


Z domova

Zpěvná Šumava – víkend plný hudby v Kašperských Horách

První ročník akce Zpěvná Šumava, která se koná 20. – 22. dubna v malebných Kašperských Horách, nabídne mimořádný hudební zážitek: Čtyři pěvecké sbory ve...

09. 04. 2018

číst dál


Lázeňství

Lázně Luhačovice pomáhají dětem od 1,5 roku

Uvažovali jste už o lázeňské léčbě svého dítěte? Plně ji hradí zdravotní pojišťovny. Každý rodič by udělal pro zlepšení zdravotního stavu svého dítě...

18. 10. 2017

číst dál


Czech specials new
Restaurace Novoměstský pivovar
travelcon