Menu

Zážitky pro celou rodinu nabídne Starodávný jarmark

12. 08. 2021

V sobotu a neděli 14. a 15. srpna zavítají na Starodávný jarmark kejklíři a žongléři ze skupiny Agripa a skupina historického šermu Valmont. Pozvání přijal i vodník Rambousek s loďkou, který bude převážet děti po rybníčku.

program_starodvn_jarmark_2021


„Pro návštěvníky jsme připravili bohatý kulturní program, ve kterém zazní historická hudba v podání hudební skupiny Calata a Rabussa. K dobré náladě budou vyhrávat flašinetáři, folkové duo Blaha&Křenovský, Stanley´s Dixie Street Band, kapela Irish Rose a frenštátská cimbálová muzika Radegast. Těšit se můžeme na vystoupení folklorního souboru Béri Balogh Ádám z Maďarska. Chybět nebude ani divadlo pro děti,“ sdělil Jindřich Ondruš, ředitel muzea.

Připravena bude pestrá nabídka jarmarečního zboží, keramiky, tkaných koberečků, dřevěných hrábí, šperky, lidové hudební nástroje, výrobky ze šustí či ovčí vlny, dřevěné misky, formy na pečení, dřevěné hračky pro děti.  K vidění bude také výroba zuberských metel, ukázky drátování, točení na kruhu, broušení nožů a nůžek. V zahradě fojtství vznikne cukrárna a kafírna s historickou pražírnou kávy. Placky přímo z pece budou moci návštěvníci ochutnat u Janíkovy stodoly. Na děti čeká historický a řetízkový kolotoč, soutěže, tvůrčí dílny či siloměr. 
Připravila Pavlína Polášková. 

www.nmvp.cz/roznov
www.vmp.cz
www.facebook.com/VMPRoznovArchiv