Menu

Z Prahy se poletí na portugalské Azory

21. 07. 2023

letit_praha_smartwings_b737

Třetihorní les, čajové plantáže, jezera, sopky, delfíni i velryby plavající ve vlnách Atlantického oceánu nebo třeba termální bazény. Portugalské Azorské ostrovy přitahují pozornost turistů z celého světa a Češi nejsou výjimkou. Letos na podzim ale odzvoní dlouhým přestupům, poprvé v historii poletí letadla až na letiště Ponta Delgada přímo z Prahy. Charterové lety zajistí exkluzivně pro Čedok Boeingy 737 letecké společnosti Smartwings, se kterou už pasažéři pravidelně cestují i na sousední Madeiru. Poznávací zájezdy i hotely pro aktivní odpočinek na největším ostrově São Miguel jsou již v prodeji. 

„Na podzim nabídneme českým turistům ve spolupráci se Smartwings poprvé v historii přímé lety z Prahy na Azory. Bude to unikátní příležitost, jak se dostat na portugalské ostrovy v Atlantiku bez přestupů, rychle a pohodlně. Otevíráme další destinaci pro aktivní cestovatele i milovníky přírody, ať už vyrazí na poznávací zájezd nebo si naplánují program podle sebe,“ prozradil k novince Miroslav Kubáč, ředitel charterových zájezdů v Čedoku.

„Azory jsou v hledáčku českých turistů stále populárnější, v roce 2022 vzrostl počet návštěvníků z Česka téměř o 48 %. Věřím, že otevření přímého letu umožní navštívit Azorské ostrovy i cestovatelům, kteří po nich již dávno touží, ale lety s přestupem je zatím od objevování souostroví odrazovaly,“ dodala Petra Sochorcová z Portugalské turistické centrály.

Podle dat portugalské centrály pro cestovní ruch se už loni nechalo devíti odlišnými ostrovy, které Azory tvoří, okouzlit téměř šest tisíc Čechů. Láká je nádherná příroda s výhledy a krajina plná jezer, vodopádů, termálních pramenů a sopečných úkazů. První přímé lety podle očekávání zájem o destinaci ještě zvýší a cestování na Azorské ostrovy zjednoduší i výrazně zrychlí. Doba letu bez mezipřistání potrvá přibližně 5 hodin. První charterový let odstartuje z pražského letiště v období podzimních prázdnin, tedy v pátek 27. října 2023, další pak hned o týden později, 3. listopadu 2023.

Na ostrově São Miguel se nacházejí oblíbené termální lázně Caldeira Velha a Termas da Ferraria, kde se dá koupat v teplých minerálních pramenech a odpočívat i ve venkovních bazénech. Největší ostrov je také domovem několika krásných jezer a kráterů. Nejznámějším jezerem je Lagoa das Sete Cidades, kde je i slavná vyhlídka Vista do Rei. Na seznam si návštěvníci zařadí i jezera Lagoa do Fogo a Lagoa das Furnas. Z přírody mohou na skok zmizet do města Ponta Delgada. Hlavní město Azor, kde je i letiště, má krásnou přístavní promenádu, historické budovy a uličky s typickou architekturou plné restaurací, kaváren a obchodů. Turisté mohou po putování po souostroví ochutnat například cozido, typický místní pokrm připravovaný v horké sopečné půdě, výborné ryby a mořské plody nebo portugalské pudinkové koláčky pastéis de nata. Milovníci vína by pak měli vyzkoušet to lokální azorské, které se vyrábí z hroznů rostoucích na lávových vinicích.
Připravila Kateřina Pavlíková.

www.cedok.cz
https://twitter.com/CKCEDOKArchiv