Menu

VŠO pokračuje v modernizaci své výuky, získala další dvě akreditace

12. 02. 2020

Vysoká škola obchodní v Praze (VŠO) úspěšně pokračuje ve strategii dlouhodobé modernizace výuky. Nyní představila další dvě schválené akreditace u studijních programů Ekonomika a řízení služeb a Provoz a řízení letecké dopravy – management leteckých podniků. VŠO tak patří mezi české soukromé vysoké školy, které vzdělávají podle aktuálních trendů a současně splňují nároky nového vysokoškolského zákona.

VŠO se může pochlubit dalším úspěchem v postupném přiblížení výuky nejnovějším směrům v oboru. V průběhu letošního února schválil Národní akreditační úřad obsahovou náplň navazujícího magisterského studijního programu Ekonomika a řízení služeb. Ten připravuje absolventy na výkon středních a vyšších manažerských funkcí v oblasti služeb, speciálně v podnicích cestovního ruchu a digitálních společnostech. 

„Očekáváme, že pro zájemce bude velmi atraktivní nově otevřená specializace Digitální ekonomika. Tímto krokem jsme zareagovali na rostoucí poptávku po vzdělávání v nové profesi digitálního specialisty podniku a veřejné správy. Ve výuce klademe důraz na aplikaci digitálních poznatků a na využití digitalizace v různých aktivitách firem a institucí zaměřených na služby,“ upřesňuje detaily rektor VŠO Vladimír Krajčík. 

Další akreditaci získala VŠO pro navazující magisterský studijní program Provoz a řízení letecké dopravy – management leteckých podniků. „Obsah předmětů jsme upravili podle nejnovějších poznatků z oblasti letectví a civilní letecké dopravy. Je koncipován ve spolupráci s odborníky z praxe a zároveň zohledňuje nejnovější dokumenty mezinárodních orgánů a organizací pro civilní letectví,“ doplňuje Krajčík.

Absolventi oboru Provoz a řízení letecké dopravy naleznou uplatnění ve vyšších úrovních managementu organizací zaměřených na leteckou dopravu, v oblasti řídících funkcí v leteckých a letových provozních službách, v podnicích leteckého provozu a letecké výroby.
Připravila Darina Povrová.

www.vso.czSouvisející články


Mice Vzdělávání

Muzeum smyslů

Věříme, že dokážeme vnímat svět kolem nás, ale pamatujeme si naše pocity? Muzeum smyslů se snaží probudit vaše základní smysly, tak...

14. 11. 2017

číst dál


Gastro Vzdělávání

V celostátním kole gastronomické soutěže patří Lukášovi z Přímky bronz

Zlato, bronz, bronz. 2017, 2018, 2019. Za poslední tři roky žáci ze SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s.r.o. na nejvyšších příčkách...

10. 12. 2019

číst dál


Archiv