Menu

Víc míst na letech Praha - Filadelfie

06. 11. 2018

letad

American Airlines bude v roce 2019 nabízet cestujícím více sedadel a třídu Premium Economy na letech mezi Letištěm Václava Havla Praha (PRG) a Mezinárodním letištěm Filadelfie (PHL), a to zejména díky oblibě těchto letů i výrazným slevám letenek. V příštím roce bude aerolinka zajišťovat provoz novým typem letadla, Airbusem A330-200, který je vybaven právě třídou Premium Economy a má větší kapacitu.
„První rok provozu pražského spojení byl mimořádně úspěšný,“ uvedl ředitel evropského a kanadského provozu Richard Muise. „V roce 2019 nabídneme cestujícím 500 nových míst týdně a představíme třídu Premium Economy, což potvrzuje naši sebevědomou pozici na tomto trhu. Filadelfie se u českých pasažérů osvědčila jako skvělé vstupní místo do Spojených států a umožňuje celou řadu navazujících spojení do celé Severní Ameriky.“

American Airlines jakožto největší světová letecká společnost zahájila sezónní spojení mezi Prahou a Filadelfií v květnu 2018. V letní sezóně pravidelné přímé lety zajišťoval letoun Boeing 767-300. V prvním roce provozu se mezi těmito městy přepravilo téměř 60 000 zákazníků.
“V letošní letní sezóně se provoz do USA oproti loňskému roku více než zdvojnásobil a tyto vynikající výsledky potvrzují, že je zde potenciál pro další navýšení kapacit American Airlines s cílem celoročního provozu. O spojení směrem do Spojených států a samozřejmě také z USA do České republiky je velký zájem, což je i výsledkem společné propagace destinace v rámci projektu Touchpoint, na kterém spolupracujeme s agenturou CzechTourism, Prague City Tourism a Středočeskou centrálou cestovního ruchu,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Od letní sezóny 2019 bude na pravidelné lince American Airlines do Filadelfie létat nově Airbus A330-200. Ten je vybaven 20 sedadly Flagship Business Class, 21 sedadly třídy Premium Economy a 206 sedadly v hlavní kabině. American Airlines jako první americká letecká společnost zavedla třídu Premium Economy a stane se prvním přepravcem, který tuto službu poskytuje v rámci letů mezi Prahou a Spojenými státy. V třídě Premium Economy jsou větší kožená sedadla s nožní podpěrkou rozmístěna s téměř 97 cm rozestupem a vybavena individuálními zábavními systémy a většími dotykovými displeji. Cestující kromě toho mají k dispozici sluchátka tlumící zvuk, hygienické potřeby, lepší nabídku jídla a pití a možnost dvou zavazadel s bezplatným odbavením.

Klienti cestující ve Flagship Business Class se mohou těšit na sedadla rozložitelná do plného lehu a boxy situované do uličky vybavené exkluzivním ložním prádlem, které navrhl uznávaný specialista na spánek ze společnosti Casper. Dalším bonusem je menu inspirované renomovanými šéfkuchaři nebo přednostní odbavení. Stejně jako v Premium Economy mohou využít zákazníci odhlučňující sluchátka, hygienické potřeby nebo bezplatného odbavení dvou zavazadel.

V hlavní kabině je 54 sedadel Main Cabin Extra, která mají téměř o 13 cm větší prostor na nohy. Každý cestující má na svém sedadle k dispozici mezinárodní Wi-Fi připojení a stovky hodin individuální bezplatné zábavy prostřednictvím osobních displejů a možnost nabití z klasické zásuvky nebo USB portu.

American Airlines nabízí ze své základny ve Filadelfii síť navazujících spojení do více než 120 destinací, mimo jiné do Los Angeles, Miami, San Franciska, Chicaga, Las Vegas, Orlanda, Cancúnu a na Bahamy. Díky rychlým taxislužbám, vysoce efektivnímu spojení a čtyřem halám „Admirals Club“ American Airlines, které jsou rozmístěny rovnoměrně po letišti, je Filadelfie velmi výhodné letiště se snadným a efektivním přestupem. 

Letový řád v roce 2019: PRG-PHL                 PHL-PRG

                                         Odlet PRG     11:20  Odlet PHL     18:45

                                         Přílet do PHL 14:50  Přílet do PRG 9:15 (následující den)

Informace o American Airlines Group
Společnosti American Airlines a American Eagle nabízejí v průměru téměř 6 700 letů denně do téměř 350 destinací ve více než 50 zemích. Společnost American Airlines obsluhuje letecké uzly v Charlotte, Chicagu, Dallas Fort Worth, Los Angeles, Miami, New Yorku, Filadelfii, Phoenixu a ve Washingtonu D.C. American Airlines jsou zakládajícím členem aliance oneworld, jejíž řádní i zvolení členové obsluhují téměř 1 000 destinací prostřednictvím 14 250 letů denně do 150 zemí. Akcie American Airlines Group Inc. se obchodují na burzovním trhu Nasdaq pod symbolem AAL. Akcie jsou od roku 2015 součástí indexu S&P 500. Sledujte American Airlines na Twitteru pod názvem @AmericanAir a na facebookovém profilu Facebook.com/AmericanAirlines.
Připravilo Letiště Praha.

www.aa.com
www.prg.aero

   Archiv