Menu

Velikonoce v České Kanadě?

20. 03. 2018

Přemýšlíte, jak strávit prodloužený velikonoční víkend? Turistická oblast Česká Kanada nabízí spoustu zajímavých akcí spojených s oslavou svátků jara. Po zimní pauze se návštěvníkům znovu otevírají památkové objekty a některá muzea a galerie. Přístupné budou i vyhlídkové věže a rozhledny. Originální svezení nabízí velikonoční parní vlak.
Bohatý velikonoční program je připraven v Dačicích. V areálu zámku proběhne v neděli 25. března tradiční velikonoční jarmark s prodejem kraslic, pomlázek, perníků, hraček a k vidění budou i ukázky řemesel. Kromě toho v Městském muzeu a galerii Dačice je od 18. března do 15. dubna k vidění velikonoční výstava výrobků od místních obyvatel. Také interiéry zámku budou velikonočně vyzdobeny a naskytne se vám jedinečná možnost si je nejen prohlédnout, ale zároveň si poslechnout výklad doplněný o zajímavé informace o oslavách Velikonoc v dřívějších dobách. Každý den od 29. do 31. března se můžete ve městě zúčastnit i tradičního předvelikonočního hrkání, které pořádá místní dům dětí a mládeže. Za příznivého počasí bude zpřístupněna věž kostela sv. Vavřince, ze které se naskýtá fantastický výhled na Dačice a okolí.
Také Jindřichův Hradec ožije velikonoční atmosférou. Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec pořádá velikonoční prohlídky s výstavou „Splašená vejce“. Na prohlídkové trase, kterou si výjimečně můžete projít individuálně, bude instalována bezmála tisícovka vajec mnoha barev a velikostí. V sobotu 31. března se na svou cestu vydá velikonoční parní vlak, kterým se můžete svézt a užít si zábavný program na trati z Jindřichova Hradce do Hůrek a zpět.  Na Bílou sobotu se v centru Jindřichova Hradce a v Muzeu Jindřichohradecka koná také Velikonoční veselice s pletením pomlázek, malováním kraslic, zdobením perníčků, hudebním doprovodem a velikonočním průvodem v čele se stromem kraslicovníkem a s velkými řehtačkami. Děti zabaví návštěva Staré radnice, kde v neděli 1. dubna bude slavnostně zahájena nová výstava Pohádky nejen na večer s novým tématem Trnkový svět a jistě je potěší i nové modelové kolejiště v expozici Železnice hrou.  Na velikonoční svátky znovu otevírá Dům gobelínů, kde budou připraveny komentované prohlídky s průvodcem a možností podívat se na tkadleny při práci.
Zamíříte-li na zámek Červená Lhota, který se po zimní pauze také otevírá, zvažte i návštěvu nedalekého městečka Deštná a jeho dvou muzeí – leteckého a provaznického. V obou vás ochotně provedou po předchozí objednávce.
Ve Slavonicích se na Velký pátek vyráží pro poklad – na turistickou akci s hrami jsou zváni dospělí i děti.  Ve Spolkovém domě budou od 28. března do 1. dubna připraveny tvořivé dílny, divadlo a zajímavé ochutnávky. Otevřena bude také kavárna s nabídkou velikonočních specialit. Slavonice z výšky si v případě zájmu a příznivého počasí můžete prohlédnout z věže kostela Nanebevzetí Panny Marie. Přístupný bude i dům U Giordanů, kde se můžete podívat na nově zrestaurovanou luteránskou modlitebnu ze 16. století. Tvořiví jedinci by měli zvážit návštěvu známé keramické dílny v Maříži, kde na ně čeká malování hrnků, sousta krásné keramiky a v restauraci pak velikonoční menu s králíkem a velikonoční nádivkou. Mezi památkové objekty, které po zimě otevírají své brány, se zařadí také nedaleký hrad Landštejn a zámek Dobrohoř. Za příznivého počasí bude přístupná i rozhledna U Jakuba u Kunžaku. Velikonoční zelené pivo můžete pak ochutnat v Zámeckém pivovaru Český Rudolec.
Velikonoce v České Kanadě slibují spoustu zážitků pro celou rodinu. Udělejte si výlet a užijte si je naplno.
Připravila Petra Vacková.

www.ckanada.cz
www.jiznicechy.cz/ceskakanada
www.facebook.com/ckanada.cz 

 Související články


Z domova

Český národní ples - 82. Pošumavský věneček

10. února 2018 dospěje nejstarší akce svého druhu na území hlavního města do svého dvaaosmdesátého pokračování.

01. 02. 2018

číst dál


Hotelnictví Z domova

Víc jak 20 milionů hostů v Česku přenocovalo v hromadných ubytovacích zařízeních

Obliba České republiky rostla významně i v roce 2017, kdy hranice vykázaného počtu hostů přesáhla poprvé v historii 20 milionů...

08. 02. 2018

číst dál


Nepřehlédněte


Gastro

Skotsko a skvělou whisky si můžete užít po celý rok

Při návštěvě Skotska byste neměli minout palírnu pravé skotské. Nahlédněte s námi za zdi léty prozkoušené destilerie Cardhu, kde se v šesti kotlích pálí...

04. 10. 2017

číst dál


Z domova

Jiří Srnec vrací Mágii na jeviště

Lidé, kteří mají úspěch v zahraničí, se těžko stanou úspěšní i doma. Je to nedorozumění, že to, co má úspěch venku, nemůže mít úspěch i doma.

03. 08. 2017

číst dál


Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials