Menu

Veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD naplnily očekávání

24. 03. 2022

Veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD 2022 se konaly souběžně s výstavami FOR CARAVAN a FOR BOAT v rámci jednoho vstupného. Trojlístek veletrhů navštívilo úctyhodných 17 801 lidí. Oblíbené akce, které se konaly 18.–20. března 2022, úspěšně proběhly pod taktovkou pořadatelské společnosti ABF v moderním výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD jsou nejvýznamnější akcí svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. Na jubilejním 30. ročníku těchto tradičních veletrhů cestovního ruchu a regionální turistiky prezentovalo v roce 2022 své expozice a stánky celkem 227 vystavovatelů z 21 zemí, a to na výstavní ploše 5 740 m². Kraje České republiky byly zastoupeny všechny. „Z celého srdce děkujeme všem návštěvníkům za fantastickou účast. Obrovské poděkování a vděčnost si právem zaslouží naši vystavovatelé. Pandemie koronaviru bohužel dostala cestovní ruch do velmi tíživé situace s dopady nebývalých rozměrů. Pevně ale věříme, že naše maximální snaha podpořit a restartovat cestovní ruch prostřednictvím konání veletrhů je jednou z nezastupitelných cest, jak se z této oborové krize pomalu vymanit. A my jsme rádi, že jsme tu odvahu uspořádat právě veletrhy cestovního ruchu v této složité době měli. Stojíme si za tím, že už je čas pro návrat akcí tohoto typu,“ říká Martin František Přívětivý, generální ředitel pořadatelské společnosti ABF.

Doprovodný program pro odborníky
Na veletrzích HOLIDAY WORLD & REGION WORLD 2022 se historicky vůbec poprvé udělovalo prestižní ocenění Velká cena cestovního ruchu 2021/2022. Organizátor soutěže hodnotil z rekordních 52 projektů v celkem 4 soutěžních kategoriích. Spoluorganizátorem 15. ročníku byla premiérově společnost ABF. „Je nám velkou ctí, že jsme mohli spojit síly s COT group na organizaci této prestižní soutěže. Počet a kvalita přihlášených projektů jsou pro mne osobně signálem, že byť byl covidem postižen ze všech oborů nejvíc, má cestovní ruch v Česku silné kořeny,“ říká Martin František Přívětivý, generální ředitel pořadatelské společnosti ABF.  

Vítězem kategorie Nejlepší jednotná kampaň se stala Živý kraj – Destinační agentura pro Karlovarský kraj za kampaň „Dovolená? V Karlovarském kraji!“. V kategorii Nejlepší udržitelný projekt se porotě nejvíce líbil počin nazvaný Kraj blanických rytířů, který do soutěže přihlásil spolek téhož jména. Nejlepším turistickým produktem byl zvolen produkt nazvaný Cesta za pivem Karlovarským krajem, který vznikl s cílem podpořit specifickou lokální gastro produkci a propojit ji do oblasti cestovního ruchu. Jako nejlepší elektronický projekt byl v poslední kategorii vyhlášen „1. Online famtrip aneb virtuální tour po jižní Moravě“, který přihlásilo Brno Convention Bureau.

Na veletrzích proběhl také třetí ročník Matchmaking Business Meeting Tourism Prague 2022. Tato řízená B2B jednání mezi českými a zahraničními podnikateli měla velký úspěch. Do letošního ročníku MBM Tourism Prague se přihlásilo celkem 100 účastníků z 23 zemí. Organizátorem této akce je člen sítě na podporu podnikání Enterprise Europe Network při Centru pro regionální rozvoj České republiky, spolupořadatelem ABF.

Tato řízená B2B jednání mezi českými a zahraničními podnikateli měla velký úspěch. Do letošního ročníku MBM Tourism Prague se přihlásilo celkem 100 účastníků z 23 zemí. Organizátorem této akce je Centrum pro regionální rozvoj České republiky, spolupořadatelem ABF.

Největší a nejstarší tuzemská turistická organizace Klub českých turistů představila v sobotním hlavním programu dálkovou trasu Stezka Českem. Redakce KAM po Česku vyhlásila výsledky oblíbené soutěže Kraj mého srdce 2021. Pořadatelem ankety je redakce KAM po Česku ve spolupráci s veletržní správou ABF a pod záštitou Asociace krajů České republiky. Cílem ankety je zjistit a meziročně porovnat vývoj oblíbenosti krajů z pohledu návštěvníků a jejich volnočasových aktivit. Anketa probíhala v osmi kategoriích od 31. října 2021 do 28. února 2022. Celkem se ankety zúčastnilo 3 160 osob a bylo zaevidováno 56 909 hlasů ve všech kategoriích.

Na veletrzích se uskutečnila také členská schůze České unie cestovního ruchu. Den pro odborníky, pátek 18. března, byl kromě programu na jednotlivých stáncích věnován i konferencím, přednáškám, prezentacím a workshopům. Svou prezentaci a workshop měla na veletrhu Černá Hora, letecké společnosti Eurowings a Lufthansa. Novinky od našich sousedů prezentovala Marta Kučerová, ředitelka českého zastoupení Slovenské národní turistické centrály Slovakia Travel. Odbornou konferenci na téma Kroky k restartu cestovního ruchu pořádaly společně Česká unie cestovního ruchu a Ministerstvo pro místní rozvoj ČR. Nechyběla tisková konference Tuniska věnovaná restartu turistické sezony. Úspěch měla prezentace Maďarské národní turistické centrály spojená s workshopem. Nechyběl Tourfilm se svými spoty propagujícími Česko.

Kompletní výsledky všech odborných soutěží najdete na www.holidayworld.cz.

Závěrem lze říci jediné. Už nyní tým veletrhů HOLIDAY WORLD & REGION WORLD začíná pilně pracovat na dalším ročníku. Těšíme se na vás opět v roce 2023!
Připravila Markéta Klíma Holatová.

www.holidayworld.czArchiv
Česká chuťovka
ahr - volba