Menu

Jihočeši rozjeli přípravu letošního Travelconu

18. 02. 2021

Celkem 1612 registrovaných účastníků, více než šest tisíc zhlédnutí programu, který zahrnoval 22 odborných témat, rozebíraných do detailu 41 přednášejícími ve třech sálech v Českých Budějovicích a Praze. Takový byl loňský čtvrtý ročník dnes už tradiční konference cestovního ruchu Travelcon 2020 v režii Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR). Její letošní pátý ročník se uskuteční ve dnech 15. a 16. dubna. Kvůli covidu znovu on-line.

„Hlavní témata konference určila koronavirová pandemie. Loni, kdy na poslední chvíli zahnala Travelcon do kyberprostoru, i letos, kdy se s ní a jejími důsledky potýkáme nadále. Shrnout by se všechna dala do tří slov: restart cestovního ruchu,“ uvedl ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek. Program bude členěn do čtyř hlavních okruhů. První bude věnován problematice neexistence zákona o cestovním ruchu, druhý bude řešit na základě konkrétních příkladů z praxe otázku, co dělat pro přežití v současné situaci, třetí se bude zabývat investičními příležitostmi a čtvrtý dlouhodobými efekty pandemie na celý obor i na jeho jednotlivé části.


Konferenci budou moci ze všech sálů sledovat všichni zájemci díky on-line vstupence odkudkoli, z kanceláře či z pohodlí domova. Cena vstupenky s přístupovými daty činí 800 korun včetně DPH. Problémem ovšem není ani bezplatná účast. Každému, kdo chce vstupenku na on-line Travelcon zdarma, stačí nahrát do registračního formuláře krátký videovzkaz, dlouhý cirka 20 až 30 vteřin, v němž se zmíní o svém pohledu na význam Travelconu a sdělí zde, co konkrétního od konference očekává letos,“ poznamenala k
oordinátorka Travelconu Petra Nitrianská.Registrovat se všichni zájemci mohou velmi jednoduše na
 webu konference https://www.travelcon.cz/vstupenky.
Loňský ročník si pak lze stručně připomenout
ZDE.

Překážku jménem COVID-19 znovu překlene telemost
Loňský Travelcon 2020, jehož spolupořadatelem byla Destinační společnost Českobudějovicko-Hlubocko a partnerem agentura CzechTourism, ukázal, že každá krize přináší nové výzvy, možnosti a příležitosti. On-line řešením navíc naznačil jednu z cest, kterými by se do budoucna mohly konference nejen cestovního ruchu ubírat. Osud mnoha desítek podobných akcí, které byly loni kvůli onemocnění COVID-19 zrušeny, totiž nepotkal tuto konferenci jen díky „zatvrzelosti“ manažerů JCCR, jejich ochotě jít nevyšlapanými cestami a možnostem moderních technologií.

„Cestovní ruch přestal v podstatě ze dne na den existovat. Všem bylo jasné, že nás čeká krize obtížně představitelných rozměrů. Obor zasáhla skepse a deprese. Bylo jasné, že musíme něco udělat a nalít sobě a kolegům novou krev do žil. Ukázat světlo na konci tunelu. A tak se zrodila on-line verze plánované konference,“ konstatoval tehdy ředitel JCCR Polášek. Rok se sešel s rokem a ukázalo se, že on-line model je znovu jedinou jistou variantou, jak konferenci uspořádat. Díky úspěšnému zvládnutí kyberprostoru tak Travelcon, jedna z nejvýznamnějších akcí svého druhu v Česku, žije i v roce 2021. A s ním snad i naděje na rychlý a úspěšný restart cestovního ruchu v tuzemsku.
Připravila Jana Píchová. 

www.jiznicechy.cz
www.jccr.cz
www.travelcon.cz
   travelcon_-_logo_-_webArchiv