Menu

Veletrh Euroregion Tour přinese besedy, přednášky i dva písničkáře

03. 03. 2022

euoregion_tour_plakt

Načerpat energii pro cesty, výlety a dovolené lze na tradičním veletrhu Euroregion Tour. Jeho jedenadvacátý ročník se uskuteční 1. a 2. dubna v Eurocentru v Jablonci nad Nisou. Nabídne nejen tipy na dovolenou, ale i regionální produkty, ukázky řemesel a doprovodný program, jehož hlavními hosty letos budou písničkáři Voxel a Michal Horák.

Seznam vystavovatelů zatím není kompletní. Oslovili jsme samozřejmě především ty, kteří se účastnili v minulých letech. Po nucené covidové pauze by rádi opět představili krásu svých destinací, služby i speciální nabídky pro letošní rok. Věří, stejně jako my všichni, že jarní a letní měsíce budou cestování přát,” uvedl za pořadatele Petr Vobořil, ředitel příspěvkové organizace Kultura Jablonec.

Mottem letošního veletrhu je Má vlast, země luk, stromů, vod a hor, spojující historii s přítomností. Svou účast přislíbili ale i zahraniční vystavovatelé z blízkých regionů a partnerských měst. „Hlavními vystavovateli jsou především vystavovatelé z našeho regionu, ale přijíždějí sem také z jiných krajů a blízkého příhraničí, aby nalákali místní k návštěvě. Liberecký kraj tradičně místní veletrh podporuje,“ řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Aby si návštěvníci mohli dopřát zážitky také přímo na místě, čekají je hudební vystoupení, cestovatelské besedy, přednášky, promítání nebo workshopy. Zakoupená vstupenka bude platit po oba dva dny na všechny akce včetně vystoupení hlavních hostů – písničkářů Voxela a Michala Horáka. Veletrh doprovází výstava Viléma Heckela s názvem Má vlast, která je dvouhlasou expozicí, ve které jsou jedním hlasem Heckelovy fotografie a druhým verše českých básníků.

Vele
trh se koná za finanční podpory Libereckého kraje a statutárního města Jablonec nad Nisou ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou. Dospělí platí vstupné 100 korun, děti od 6 let polovic, studenti a senioři od 60 let dvacet korun. Návštěvy škol v první den veletrhu a děti do 6 let mají vstup zdarma.
Připravil Jan Mikulička. 

www.kulturajablonec.cz/akce/euroregion-tour-2022/
www.liberecky-kraj.cz
www.facebook.com/libereckraj/
https://twitter.com/Libereckykraj/
www.instagram.com/libereckykraj/Archiv