Menu

Valentýnské pobyty: 7 tipů (nejen) pro zamilované ve středních Čechách

21. 01. 2024

Blíží se Valentýn – svátek (nejen) všech zamilovaných. Mezi tradiční dárky jako je čokoláda, květina či luxusní večeře, zařaďte letos romantický pobyt na nevšedním místě. Za odpočinkem, romantikou
i klidem přírody se vydejte do středních Čech. Jen kousek za Prahou můžete vybírat ze zámeckých, lázeňských nebo wellness hotelů.
 

Chateau Mcely
Luxusním a stylovým místem
k prožití valentýnského pobytu je Chateau Mcely – skutečný ráj poskytující svým hostům únik od shonu a ruchu uprostřed přírody. Vybírat můžete mezi pobytem na jednu či dvě noci, odpočinkem
v lázních i bez ubytování nebo gurmánským zážitkem při svíčkách. Svoji drahou polovičku překvapte přenocováním ve věži zámku v prezidentském apartmá s hořícím krbem a soukromým vstupem na zámeckou observatoř s výhledem na hvězdy. Klid a odpočinek najdete v zámeckém parku a venkovní vířivce pod širým nebem napojené na saunový domeček. „Hosté se mimo jiné mohou těšit na valentýnskou výzdobu a speciální menu pro zamilované našeho šéfkuchaře Honzy Štěrby, které si mohou vychutnat v soukromí Zlatého sálu s osobním číšníkem za svitu 101 svíček,“ uvedla Eva Plchová, spoluzakladatelka a marketingová manažerka Chateau Mcely.
 

Hotel SEN Senohraby
Romantiku Ladova kraje si užijete v Hotelu SEN v Senohrabech. Přímo královsky o vás bude postaráno během dvoudenního nebo třídenního pobytu s večeří při svíčkách a neomezeným vstupem do wellness. V tajemné zahradě společně prozkoumejte oázu relaxace – saunový svět Infinit plný saunových zážitků. Využít můžete i squashový kurt nebo fitness. 

Hotel U Kata
Královské město Kutná Hora nabízí ubytování a wellness v hotelu U Kata. Pobytové balíčky obsahují dny plné romantiky spojené s relaxací v podobě wellness, večeře, vířivky anebo prohlídky malebných uliček královského města s průvodcem. Zamilované páry ocení také pobyty spojené s vínem. Vyzkoušejte degustaci ve Vinných sklepech Kutná Hora nebo očistnou vinnou koupel. Milovníky piva pak můžete překvapit pivním pobytovým balíčkem. Ve starých cihlových klenbách si užijete pivní procedury, u kterých nebude chybět dostatek lahodného moku. 

Zámek Berchtold
Nechte se hýčkat na zámku Berchtold a naplánujte si tam valentýnský pobyt pro dva. Zámek láká během února na mimosezónní ceny a k pobytu je možné navštívit i privátní wellness se speciálními masážemi. V nabídce je klasická masáž, ale také havajská olejová nebo indická masáž hlavy. Restaurace připravuje speciální menu pro zamilované a zatančit si můžete na valentýnském plese při svíčkách. Klid si dopřejte v zámecké zahradě. 

Zámek Ratměřice
Hotel Zámek Ratměřice se nachází v zrekonstruované budově původně klasicistního zámku a je ideálním místem pro relaxační pobyty, aktivní, rodinnou nebo romantickou dovolenou. Hosté najdou ubytování v 16 dvoulůžkových pokojích a ve třech apartmá, které poskytují vysokou míru luxusu a pohodlí. „K relaxaci slouží luxusně pojaté wellness, jehož součástí je parní sauna, vířivka jacuzzi, tepidárium, vertikální solárium, a široká škála masáží,“ doplnila Kateřina H. Prantlová, event manažerka hotelu. K posezení u lahodných vín láká zámecký vinný sklípek, kde lze objednat řízené degustace.  

Lázně Poděbrady
Zaslouženého oddychu se svou drahou polovičkou se dočkáte v lázních Poděbrady. Speciální wellness pobyty nabízí prostředí hotelu Bellevue Tlapák – s procedurami a volným vstupem do bazénu i wellness zóny. Relaxační pobyty pro páry nabízejí i další poděbradské lázeňské hotely, ve kterých si můžete naplánovat romantický pobyt na míru. V hotelu Chariclea je součástí pobytu i volný vstup do bazénu a wellness zóny. Rodiště slavné minerálky poznejte procházkou po kolonádě, parcích nebo ochutnávkou pramenů.
Připravila Lucie Vurbsová.

www.strednicechy.cz
www.centralbohemia.cz
www.facebook.com/…trednicechy/    

#VisitCentral­Bohemia 

    Archiv