Menu

V Pelhřimově mají „recesně drsnou“ pomlázku z kovových špon

27. 03. 2021

Ty nejtradičnější lidové zvyky bývají i tou nejlepší inspirací. To platí i pro oblast kuriozit. V pelhřimovském Muzeu rekordů je k vidění kromě řady velikonočních kraslicových rarit třeba i klasická avšak obří - téměř šestimetrová - pomlázka z vrbových prutů, miniaturní korbáč (4,5 mm) z téhož materiálu či  pomlázka z vlasů i z vydřích vousů!

Úplnou novinkou přispěl s notnou dávkou humoru pan Jaroslav Vichr. Poté, co vysoustružil 8 dostatečně dlouhých kovových špon, upletl z nich neobvyklou velikonoční pomlázku. Ta je dlouhá 128 cm a byla upletena tradičním způsobem. Autor při předání kovové pomlázky v pelhřimovském muzeu s úsměvem pravil, že „… ji přichází odevzdat, když je ten „lockdown“ a tím pádem nebude příležitost ji použít.“

Bohužel zatím si ji v pelhřimovské expozici českých NEJ… prohlédnout nelze. Muzea jsou z důvodu pandemie a s tím souvisejících vládních opatření stále zavřená.
Připravil Miroslav Marek.

www.muzeumrekorduakuriozit.cz
www.dobryden.cz
  

 


Nepřehlédněte


Ze světa

Česká vlajka a helvétský kříž

Švýcarsko je hrdá, rozvinutá země s bohatým turistickým potenciálem, připravená nabídnout pobyt od moderních měst až po relax v lůnu přírody pod horskými...

22. 09. 2017

číst dál


Doprava

Letiště Praha láká cestující do zajímavých destinací po Evropě

Nová marketingová kampaň Letiště Praha podpoří během celého letošního roku výjezdový cestovní ruch a celou řadu zajímavých destinací v Evropě.

29. 01. 2019

číst dál


Czech Specials
Side VSH