Menu

Užijte si v jižních Čechách

29. 07. 2022

Vydejte se na jih Čech i v druhé půlce prázdnin a užijte si zážitky s komedianty, koncerty, trhy, kiny, festivaly, slavnostmi, zoo, akcemi pro děti, Země živitelkou nebo třeba nočními prohlídkami.

Vezměte si k ruce d program čeká všechny návštěvníky jihočeského kraje i v měsíci srpnu. 

Originální a velice oblíbené je multižánrový festival Město lidem lidé městu. Centrum města pokryje několik set metrů živé trávy, ve vzduchu visí barevné deštníky a lampiony, ulice zaplní vůně vybraných gastronomických dobrot, pražené kávy a čerstvých květin. Kromě návštěvníků vyrazí do ulic i akrobati, zpěváci, muzikanti, herci, artisti, malíři, kuchaři, baristi, kadeřníci, floristi, návrháři, architekti, sportovci.  

Rodiny s dětmi určitě ocení večerní pohádkovou ZOO v Hluboké nad Vltavou nebo rytířská představení na hradě Helfenburk.  S dětmi můžete vyrazit i na festival loutek a cirkusu do Prachatic nebo na Mirotické setkání loutek a hudby.

Netradiční koncerty si opět poslechnete na Jihočeském jazzovém festivalu v Českých Budějovicích, Hudebním festivalu Karla Valdaufa, na hudebních setkáních na Hluboké nebo v Třeboni. Po dvou letech se také Strakonice rozezní v tónech NEJvětšího mezinárodního dudáckého festivalu, folklorní festival připravují také v Písku, slavnosti města pak v Kaplici.

Sportovci se opět sejdou na triatlonovém Xterra sportfestu v Prachaticích, rekreační triatlon Betonový muž a žena na vás čeká ve Veselí nad Lužnicí, tradiční akcí je také lipenský Sportfest.

V Prachaticích pro vás kromě sportu připravují Festival piva s přehlídkou malých lokálních minipivovarů, zámek v Blatné zase přivítá milovníky a milovnice prosecca nebo vína.

Křenovice rozburácí už 4. ročník traktoriády s rozšířenou nabídkou akcí a atrakcí pro děti.

Úplně 1. ročník filmového festivalu, zaměřeného na podporu české a slovenské kinematografie, se uskuteční v Třeboni, kde i diváci jsou součástí poroty.

Země živitelka – legendární veletrh není třeba představovat, letos se koná již 48. ročník.

Až do konce prázdnin je také nabitý program Kulturního léta v Horní Plané, noční komentované prohlídky budí velký zájem ve Vimperku, Českém Krumlově, Kotnově a Soběslavi

Kompletní přehled všech akcí, které můžete během srpna v jižních Čechách navštívit, naleznete ZDE.

_jcol_topakce_vizual_fb_1200x1200px_srpen22_v1
Připravila Jana Píchová.


www.jiznicechy.cz
www.jccr.czArchiv