Menu

Travelfest 2019 s Gastrofestem odstartují v pátek 26. dubna

16. 04. 2019

Historické památky, dobré jídlo i pití, pohodu, zábavu, zážitky, možnosti oddechu a relaxace, tedy vše co patří ke správné dovolené, poznávací cestě nebo výletu, nabídne svým návštěvníkům letošní jihočeský Travelfest. Třetí ročník nejvýznamnějšího jihočeského veletrhu cestovního ruchu potrvá od pátku 26. do neděle 28. dubna a odehraje se v prostorách a okolí pavilonů T1, T2 a Z výstaviště v Českých Budějovicích.

skupinofka

Součástí atraktivního veletržního programu bude i velká soutěž o dvanáctidenní pobyt na indonéském ostrově Bali. Stačí přijít, vyplnit a odevzdat do slosování soutěžní lístek. Vyhlášení soutěže proběhne v neděli 28. dubna ve 14 hodin v pavilonu T1.
„Ve stejném pavilonu se v pátek 26. dubna v 10 hodin uskuteční slavnostní zahájení Travelfestu 2019 spolu s přehlídkou Gastrofest Jaro 2019. Travelfest tak letos ponese podtitul Travel ♥ Gastro,“ uvedla manažerka veletrhu Klára Kaštylová z Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR), hlavního organizátora veletrhu a poznamenala, že třetí ročník této výjimečné výstavní akce se koná v duchu Jižních Čech pohodových se zaměřením na život v památkách. „Veletrh seznámí návštěvníky s nabídkou a možnostmi využití volného času, a to nejen v jižních Čechách. Na své si zde přijde každý, kdo si chce užít kultury, trochu si zamlsat, zasportovat nebo si oddechnout. Zde se dozví, jak na to,“ sdělila Klára Kaštylová.
Travelfest a Gastrofest se v pátek 26. dubna volně prolne s o den dříve zahájenou odbornou konferencí Travelcon 2019.
JCCR tímto způsobem v Českých Budějovicích představí, nejdříve odborníkům a pak zábavnou formou i široké veřejnosti, nové produkty a aktuální nabídku turismu v regionu spolu s národními či přeshraničními projekty v oblasti cestovního ruchu, na nichž se Jihočeský kraj prostřednictvím JCCR podílí.

Travelfest připomene, že „Památky žijí“
„Své významné místo bude mít na Travelfestu 2019 především prezentace pokračujícího přeshraničního projektu Památky žijí, na jehož realizaci spolupracují na české straně Jihočeská Silva Nortica jako vedoucí partner, Jihočeská centrála cestovního ruchu, Národní památkový ústav a Vysočina Tourism, na rakouské straně pak Destination Waldviertel a Mühlviertel Marken jako strategický partner,“ zdůraznil ředitel JCCR Jaromír Polášek.
Projekt „Památky žijí“ má představit méně známá historická místa a podpořit vzájemnou spolupráci například při konání kulturních akcí na těchto památkách. Cílem je
zvýšení počtu návštěvníků a zvýšení počtu přenocování v projektovém regionu. Vytvořením společných přeshraničních tematických stezek budou památky obou zemí propojeny do jednoho turistického produktu a společně propagovány,“ dodala Klára Kaštylová.

Doprovodný program bude chutnat i bavit
Velkou pozornost věnovala Jihočeská centrála cestovního ruchu při přípravách veletrhu doprovodnému programu. Výsledek naznačuje, že na výstavišti v Českých Budějovicích se budou bavit všichni, mladí, staří, děti, prostě celé rodiny napříč generacemi. Něco svého zde najde každý.
Například v pavilonu T1 se po celé tři dny mohou návštěvníci těšit na
prezentaci turistických oblastí a cílů z celé České republiky i ze zahraničí, „živou“ hudbu, známé osobnosti, gastronomii a soutěže. V pátek 26. dubna se zde třeba dozví, co „Chutná hezky. Jihočesky“, co mají rádi američtí prezidenti a jak chutnají nejlepší steaky světa. V sobotu 27. dubna ukáže čokoladiér Jiří Soukup kouzlení s čokoládou a za návštěvu bude určitě stát vyprávění sportovního rybáře a cestovatele Jakuba Vágnera o jeho dobrodružství v pralesích Nové Guinei. O hudbu se zde celé tři dny bude starat skupina Tom Band.
V pavilonu T2 bude největší prostor věnován již zmiňovanému projektu „Památky žijí“ a do projektu zapojených lokalit a objektům. JCCR zde ovšem v pátek odprezentuje také projekty Kultura a příroda na Zeleném pásu, Vltava – řeka plná zážitků, Elektrokola pro seniory a Zlatá stezka. Představí se zde rovněž Turistická oblast Novohradsko – Doudlebsko. Sobota a neděle bude v T2 patřit jihočeským turistickým oblastem a projektům. V neděli se návštěvníci můžou těšit také na zážitky Michala Balouna z Rallye Dakar.
Při tvorbě třídenního kulturního programu pro pavilon T2 se JCCR spojila s Šlágr TV. Na jeho pódiu tak v pátek vystoupí hvězdy Šlágru Marta Vančurová, Josef Zoch a Veselá trojka. V sobotu Duo Aramis, Josef Oplt, PiňaKoláda, Kozlaňáci, Trio-Rio, K-Music, Šlágrparta a Myslivecká kapela Atlas. V neděli Hana Hamplová a Malá muzika Nauše Pepíka.

Pavilon Z bude celou sobotu a neděli patřit dětem a jejich rodičům, pro které JCCR připravila speciální zábavný program. V něm vystoupí kouzelník Radek Bakalář, Divadelní společnost Marediv s Pošťáckou pohádkou a pohádkou O pejskovi nebo Barevné divadlo s pohádkou O Smolíčkovi. Chybět nebude občerstvení, skákací hrad, dopravní hřiště, klaun a další atrakce.
Na Travelfest 2019 letos sveze zájemce i výletní vláček. Od zastávky městské hromadné dopravy „Výstaviště“ až k pavilonům, kde bude veletrh probíhat. 
Připravila Jana Píchová.

www.travelfest.cz
www.travelcon.cz
www.pamatkyziji.cz
www.gastrofest.cz

     travel_gastr  

 Archiv
Česká chuťovka