Menu

Tovaryšské pasování

28. 06. 2019

V úterý 25. 6. 2019 byli v Konventu Milosrdných bratří na Vídeňské ulici v Brně už pošesté do stavu tovaryšského pasováni absolventi učňovských oborů kominík a čalouník a letos nově i oboru mechanik plynových zařízení.

Jak připomněli zástupci partnerských firem i institucí, které podporují odborné školství, řemesla jsou skvělou příležitosti, jak si zajistit zajímavou, stabilní a stále se rozvíjející kariéru. Možnosti profesního růstu jsou jak v oblasti velkých firem, tak v soukromém, živnostenském sektoru. O tom, že řemeslná průprava je pro každou profesi klíčová, svědčí i fakt, že téměř polovina tovaryšů získala výuční list v rámci rekvalifikačních kurzů. Do svých řad tak přivítali mladé tovaryše Cech čalouníků a dekoratérů, z.s. a Moravské kominické společenstvo. Plynaře symbolicky pod svá křídla přijala svatá Anežka Česká. 

Stejně jako v minulých letech se této slavnostní příležitosti účastnili zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Jihomoravského kraje, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, Cechu čalouníků a dekoratérů, z. s. a Moravského kominického společenstva, České školní inspekce, Krajské hospodářské komory jižní Moravy, Mendelovy univerzity v Brně,  Úřadu práce a dalších institucí včetně podnikatelské sféry. 


Vlajkovou lodí středního odborného školství v oblasti stavebnictví v Jihomoravském kraji je Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy. Kromě běžné výuky se zabývá rozšiřováním možností
 

      pro stávající žáky, např. v Polygonu,

      pro absolventy všech stavebních oborů,

      pro zajemce o profesní rozvoj z odborné sféry,

      pro studenty architektury a stavebního inženýrství

      stejně jako pro děti ze základních škol

třeba v Regionálním vzdělávacím centru stavebních řemesel Jihomoravského kraje

Rozhovor zástupce ředitele SŠSŘ Brno – Bosonohy pana Mgr. Miloslava Knapila mimo jiné i o tom, že přísun stavebních dělníků ze zahraničí nestačí pokrývat potřeby českých staveb, najdete zde
Připravila Helena Vyvozilová.

https://soubosonohy.cz/#close

http://www.soubosonohy.cz/  
http://www.mksbrno.cz/ 
http://www.cech-cal.eu/Nepřehlédněte


Gastro Z domova

Osmý ročník Vinobraní u Máchova jezera se vydařil a nepokazila ho ani nepřízeň počasí

Burčáky, výborná vína z Jihu Moravy a zábava pro celou rodinu přivádějí každoročně na půldruhého tisíce návštěvníků do areálu hotelu Port.

04. 09. 2019

číst dál


Doprava

Travel Service získal první Boeing 737 MAX

Letecká společnost Travel Service zařadila do své flotily první Boeing 737 MAX 8 a patří mezi první letecké společnosti na světě, které 737 MAX získaly.

02. 02. 2018

číst dál


Czech Specials
Side VSH