Menu

Toulcův dvůr 24. 4. slaví 25 let

14. 04. 2019

Země se otáčí 4,5 miliardy let. To pražský Toulcův dvůr, který se snaží inspirovat k tomu, aby se točila ještě alespoň několik dalších tisíc, si připomíná svých 25 let. Společně budou oslavovat 24. dubna 2019. Připomenutí krásného čtvrtstoletí spojilo hostivařské Středisko ekologické výchovy s akcí ke Dni Země. Téma "Odpovědně každý den” smysluplně a hravě propojuje oboje.

souasnost_po_2010

Toulcův dvůr v Hostivaři, který si za své čtvrtstoletí činnosti vybudoval jméno mezi veřejností i odborníky má své neodmyslitelné místo v ekologické výchově i volném čase Pražanů. V současnosti areálem, který byl po komunistické éře hospodaření zdevastován, projde přes 120 tisíc lidí ročně a je zrekonstruován k nepoznání.
24. 4. 2019 proběhnou oslavy toho významného výročí. Jsou připraveny ve dvou etapách. Dopolední, oficiální část, bude určena pro hosty z řad partnerských organizací, Hlavního města Prahy, městských částí, ministerstev a úřadů. Svou účast potvrdila například senátorka a starostka Prahy 10 Renata Chmelová, starosta Prahy 15 pan Milan Wenzl, pražští radní pro zeleň a finance, ředitel Výzkumného ústavu živočisného a mnozí další. Odpolední část, která začne v 15.00 bude určena široké veřejnosti a vzniká ve spolupráci s řadou subjektů.  “Naše oslavy a oslavy Dne Země připravujeme ve spolupráci s členskými organizacemi a řadou externích partnerů. Kromě Prahy 15, odboru zeleně Magistrátu hlavního města Prahy či Lesů hlavního města Prahy se svou inspirací, poznáním i hrami přijdou další pražská ekocentra, Asociace elektromobility, Federace Potravinových Bank či VŠCHT. Stanovišť bude celkem k třiceti,” říká Lenka Skoupá, předsedkyně Toulcova dvora a hlavní organizátorka. Kromě prezentací bude také doprovodný program na pódiu a v dalších prostorách dvora. Za pozornost bude stát například výstava fotografií k 25 letům, která ukáže mnohdy až neuvěřitelné změny. Svou účast přislíbil i pan František Toulec, který v areálu vyrůstal a jehož rod dal současnému Středisku ekologické výchovy jméno.
Připravil Jakub Moravec.

www.toulcuvdvur.cz Nepřehlédněte


Doprava

Travel Service získal první Boeing 737 MAX

Letecká společnost Travel Service zařadila do své flotily první Boeing 737 MAX 8 a patří mezi první letecké společnosti na světě, které 737 MAX získaly.

02. 02. 2018

číst dál


Gastro

Nejlepší plzeňská restaurace je v Obecním domě

FRENCH - REST, provozovatel Francouzské restaurace a Plzeňské restaurace, Amerického baru a Café epopej v Obecním domě v Praze, nabízí špičkové cateringové služby.

08. 08. 2017

číst dál


Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials new