Menu

Tip na výlet: Hvězdárna a planetárium Uherský Brod

30. 07. 2021

Hvězdárna celoročně nabízí řadu poutavých pořadů. V létě využijte možnost pozorovat noční oblohu nebo se projděte planetární stezkou, která vede městem Uherský Brod. Za příznivých podmínek otevřeno každou středu a pátek.

V podhůří Bílých Karpat leží Hvězdárna Uherský Brod, která po celý rok nabízí řadu poutavých pořadů pro veřejnost, školy i menší děti. Neméně oblíbené jsou večerní pozorování hvězdné oblohy dalekohledy. Prohlídky pro veřejnost prezentují nespočetné krásy, které lze v aktuálním ročním období na obloze pozorovat, ale také osvětlí mnohé taje vesmíru kolem nás. Digitální planetárium zobrazuje jednotlivé objekty vesmíru ze Země pozorované pouhým okem, a umožňuje nám sledovat i ty objekty, které pouhým okem nevidíme. Návštěvníci tak mohou spatřit zrychlené pohyby kosmických těles, průlet galaxií, výbuch supernovy nebo cestu k hranicím vesmíru. Unikátní zpodobnění planet ve tvaru žulových koulí pak můžete pozorovat i ve městě - Planetární stezka o délce 7 km vás provede historickým centrem Uherského Brodu, ale také nejbližším okolím.
Připravila Veronika Friedlová.

www.slovacko.cz
https://hvezdarnaub.cz/Nepřehlédněte


Lázeňství

Nevíte, kam s dětmi o jarních prázdninách? Přijeďte do lázní.

Myslíte si, že se v zimě v lázních nic neděje? Neplatí to pro Lázně Luhačovice, kde si můžete za zvýhodněné ceny užívat wellness a léčebné pobyty plné...

24. 01. 2018

číst dál


Ze světa

Severovýchod Slovenska láka turistov

Oblastná organizácia cestovného ruchu „ŠARIŠ“ – Bardejov zaznamenala za prvý polrok 2017 zvýšenie počtu turistov oproti rovnakému obdobiu minulých rokov.

26. 09. 2017

číst dál


Czt
Side VSH