Menu

Startuje projekt 6x5 z jižních Čech

21. 07. 2020

Šest vybraných tvůrců obsahu, kteří se po pěti dnech střídají v jižních Čechách. Cíl: ukázat to nejlepší z kraje a propagovat turistické oblasti na sociálních sítích. Takový je koncept projektu 6x5 z jižních Čech, který společně připravuje Jihočeská centrála cestovního ruchu a destinační společnost Českobudějovicko - Hlubocko. Mezi vybranými jsou známé osobnosti, fotografové i hvězdy internetu. Projekt startuje 1. srpna a je tak první vlaštovkou podzimní kampaně. 

Vhodné kandidáty do projektu 6x5 z jižních Čech rekrutovali pořadatelé na základě výzvy, kterou vyvěsili na Instagram @jiznicechy, některé oslovili napřímo. “Vybírali jsme tvůrce tak, abychom oslovili naše cílové skupiny, například rodiny s dětmi nebo mladé páry, a nalákali je k podzimní dovolené v jižních Čechách. Některé jsme měli vytipované, jiné jsme nominovali z těch, co se přihlásili. S finálním výběrem jsme spokojeni a potěšilo nás, že všichni byli z možnosti navštívit a dokumentovat jižní Čechy nadšeni," říká ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek.

Pořadatelé měli v hledáčku především talentované fotografy, lidi se silnou čtenářskou základnou na blozích a tvůrce se širokým publikem na sítích Youtube, Facebook a Instagram. Zkrátka ty, co umí produkovat výjimečný obsah, vyprávět příběh a oslovit české publikum se zájmem o cestování. Úkolem vybrané skupiny tvůrců tak bude vlastním pohledem zmapovat zajímavá místa a aktivity v jižních Čechách, zachytit je na fotografiích a ve videu, či popsat na blogu a odprezentovat je svým fanouškům na sociálních sítích. Bydlet budou v Českých Budějovicích a odtud po dobu pěti dnů vyrážet na výlety po kraji. Některé aktivity mají dané, jiné si budou moci vybrat dle svého zaměření. Štafetu si budou předávat celý srpen. “Formát, kdy si šest tvůrců doslova podává kliku, je mimo jiné výhodný v tom, že celý projekt bude mít mnohem větší pozornost, protože se celý měsíc něco děje a na sítě přichází obsah vytvořený v jižních Čechách,” dodává Jaromír Polášek.

Mezi šestici vybraných se dostali například Michal a David Vaníčkovi, kteří se svými dvěma dcerami tvoří netradiční rodinu a své zážitky, právě třeba z cestování, prezentují na Youtube kanálu Dva tátové. Jejich videa mají i stovky tisíc zhlédnutí a těší se velké popularitě. Dalšími, kdo navštíví jižní Čechy, bude například mladý fotograf a zástupce současné generace adventure instagramerů Pavel Kašák, nebo výživová poradkyně a blogerka Karolína Rathousová, kterou znají fanoušci pod přezdívkou Dewii. Celou štafetu však zahájí známá česká herečka Olga Plojhar Bursíková, která se svým manželem Jakubem tvoří stylový pár a jižní Čechy již částečně znají, protože Jakub je původem Budějčák.

Původně pořadatelé připravovali spuštění mezinárodního projektu Creator House, který pochází z Kanady. Jižní Čechy by byly vůbec první destinací v Evropě, kde by se uskutečnil. “Komunikovali jsme s autory Creator House, měli jsme vybrané zahraniční tvůrce obsahu a vše bylo na spadnutí, než přišla koronavirová krize. Obratem jsme museli vše uzpůsobit pro domácí trh a s Creator House počítáme na příští rok,” popisuje vývoj Petra Machovcová z JCCR, která se na 6x5 podílí.

Medailonky tvůrců zapojených do 6x5 z jižních Čech

Olga a Jakub Plojharovi @olga.plojhar - 1. 8. - 6 .8. 

Známá česká herečka Olga Plojhar Bursíková tvoří se svým manželem Jakubem stylový pár. Rádi a často cestují po Čechách. Olga je rozená Pražačka, Jakub Budějčák, proto na jih často vyráží. Většinu času zde ale tráví s rodinou, a tak nemají moc času prozkoumat okolí. Projekt 6x5 je pro ně ideální příležitostí pro objevování nových míst v jižních Čechách.

Dva tátové @dvatatove - 6. 8. - 11. 8. 
Netradiční rodina, dva tátové Michal a David Vaníčkovi a jejich dvě dcery dvojčata Marie a Adéla. Svůj příběh a životní zážitky sdílí na Instagramu, Youtube a také v podcastu Slyšíme se? Mezi nejoblíbenější a také divácky nejsledovanější aktivity na jejich kanálech patří právě cestování. Jaké jsou jižní Čechy pro rodinnou dovolenou? Dva tátové už je znají, a i tentokrát se o své postřehy podělí ve videu.

Karolína “Dewii” Rathousová  @dewii.veg - 11. 8. - 16. 8. 
Dewii Rathousová pomáhá ostatním jako výživový poradce a fitness coach. Sama je vegankou a na jejím blogu můžete najít celou řadu receptů z potravin na rostlinné bázi. Zaměřuje se na udržitelný životní styl, ochranu přírody a zvířat a takzvaný zero waste. Cestování je jednou z jejích oblíbených aktivit a své zážitky sdílí na Instagramu a svém Youtube kanálu. Jižní Čechy prozatím nemá prozkoumané, a proto se těší na jejich objevování.

Pavel Kašák @pavelkasak - 16. 8. - 21. 8. 
Mladý fotograf a cestovatel Pavel Kašák reprezentuje současnou generaci adventure instagramerů. Ze svých cest po světě vytváří poutavé fotografie krajiny a života takzvaně outdoor. Skrze objektiv vypráví příběh své každodenní práce a dobrodružství v přírodě. Tentokrát ukáže svůj pohled na jižní Čechy.

Přemek Vida @premekvida a @mujzivotseli - 21. 8. - 26. 8. 
Hrdý táta, sportovec tělem i duší, trenér a fotograf. Se svou dcerou Eli, manželkou Barborou a psem Merlinem vyráží pravidelně za dobrodružstvím a sportovními aktivitami především do přírody, kterou všichni čtyři milují. Přemek rád objevuje zajímavá místa, třeba právě v jižních Čechách, do kterých se pravidelně a rád vrací.

Ivana Petrušová  @sweetladylollipop - 26. 8. - 31. 8. 
Slovenská fashion blogerka Ivana Petrušová, kterou fanoušci znají pod přezdívkou Sweet Lady Lolipop, se nepohybuje jen ve světě módy. Jak sama říká, cestování je pro ni forma oddychu a inspirace. Na svých cestách se snaží vnímat co nejvíce chutí, barev a atmosféru. Miluje spojení cestování a food tastingu a právě většina jejích cest je zároveň ochutnávkou daného kraje. Jižní Čechy ochutná vůbec poprvé.
Připravila Jana Píchová. 

www.jiznicechy.cz
www.jccr.cz
      

 Archiv
Česká chuťovka