Menu

Startuje prodej vlakových zájezdů do Chorvatska

23. 02. 2023

Nastupovat a vyjíždíme! Chorvatsko je dlouhodobě jednou z nejoblíbenějších letních destinací, kam jezdí statisíce Čechů i Slováků, a stále populárnější je cesta na dovolenou i po kolejích. Přímé vlakové spojení společnosti RegioJet v letošním roce pojede z Česka a Slovenska do chorvatské Rijeky třikrát týdně. Čedok spouští od tohoto týdne prodej vlakových zájezdů se zpátečními jízdenkami, ubytováním i transfery, aby si turisté svou cestu mohli naplánovat s předstihem během first minute slev. Z oblastí vede jednoznačně Istrie, konkrétně jsou oblíbená letoviska Poreč, Umag, Rabac nebo třeba Rovinj. Další turisté potom vybírají Makarskou riviéru, Kvarner nebo ostrov Krk, kde Čedok své pobytové zájezdy s vlakovou dopravou nabízí.

hl_____34726

„Po úspěšné loňské sezóně opět spouštíme předprodej zájezdů vlakem do Chorvatska, které nabízejí pohodlnou a více ekologickou alternativu pro všechny klienty, kteří si chtějí užít cestu po železnici a vyrazit letos v létě na dovolenou k Jaderskému moři. Díky vlakům RegioJetu do Rijeky, které letos pojedou podle jízdního řádu z Prahy třikrát týdně se zastávkami v několika městech v Česku i na Slovensku, si tak mohou tento způsob dopravy v kombinaci s ubytováním objednat turisté z obou zemí. Obliba vlakové dopravy roste jak u poznávacích zájezdů, tak i pobytů u moře,“ okomentoval Aleš Ondrůj, produktový a marketingový ředitel Čedoku.

Vlaky RegioJetu budou jezdit podle nového jízdního řádu od 16. června 2023 do konce září třikrát týdně, vždy v úterý, pátek a neděli. Souprava složená celkem z patnácti vozů bude jezdit z několika zastávek až do chorvatské Rijeky a nabídne turistům vagóny s lůžkovými kupé nebo standardní sedadly. Spojení bude vyjíždět z Prahy a zastavovat po první část sezóny v Kolíně, Havlíčkově Brodě, Žďáru nad Sázavou, od 1. července 2023 pak v Pardubicích. Vlaky budou následně pokračovat po trase přes Brno, Břeclav a slovenskou Bratislavu. Během cesty mohou zákazníci na palubě využít také výhodné občerstvení ze servisu, dobíjení elektronických zařízení, připojení k internetu a další služby.

Všechny vlakové zájezdy s Čedokem v balíčku obsahují zpáteční jízdenku, ubytování, případně i stravování, a autobusové transfery mezi nádražím a hotelem. V prodeji jsou pobyty od tří do sedmi nocí v oblíbených hotelích na Istrii, Kvarneru, ostrově Krk a na Makarské riviéře. Během letní sezóny budou všem zákazníkům cestovní kanceláře k dispozici také čeští delegáti.

„Dovolená v Chorvatsku bude od letošního léta pro návštěvníky navíc ještě jednodušší. Díky vstupu země do eurozóny budou v letoviscích platit místo chorvatských kun eurem a díky volnému pohybu osob uvnitř schengenského prostoru na turisty také nečekají kontroly na hranicích,“ dodal Aleš Ondrůj.

Nabídku zájezdů na Jadranu Čedok rozšířil už na všechny typy dopravy. Kromě oblíbených vlaků ve spolupráci s RegioJetem organizuje zájezdy také autobusem i letecky. Přímé lety míří z Prahy do Dubrovníku, Splitu nebo do Zadaru. Klienti také často volí vlastní dopravu a cestují do Chorvatska vlastními automobily a objednávají si pouze ubytování. Méně tradiční dovolenou mohou Češi i Slováci strávit také na plavbě lodí po Jadranu s ubytováním v kajutách. Během cesty klienti prozkoumají různá města a přístavy podél pobřeží s možností výletů na pevninu. Kompletní nabídka zájezdů do Chorvatska vlakem i dalšími typy dopravy je již v prodeji na webových stránkách www.cedok.cz, na infolince, pobočkách Čedoku po celém Česku nebo v široké síti provizních prodejců.

Seznam zastávek vlaků RegioJet a nástupních míst Čedoku

Praha hl. nádraží

po celou sezónu

Kolín  

do 30. června 2023

Havlíčkův Brod         

do 30. června 2023

Žďár nad Sázavou

do 30. června 2023

Pardubice hl. n.

od 1. července 2023

Brno-Židenice a hl. nádraží 

po celou sezónu

Břeclav          

po celou sezónu

Bratislava Nové Mesto

po celou sezónu

Připravila Kateřina Pavlíková.

www.cedok.cz
https://twitter.com/CKCEDOK

https://croatia.hr/cs-CZ
https://regiojet.cz/Související články


Ze světa Lázeňství

Cykloturistický okruh v pohraničních slovenských a polských lázních

Slovenské a polské pohraniční obce a města do konce roku propojí 230 km dlouhý cyklistický okruh pro všechny vyznavače cyklistiky a...

31. 03. 2018

číst dál


Ze světa

Elektronická identifikace osob na hranicích EU pomůže v boji s terorismem

Ve středu 25. října 2017 schválil Evropský parlament nový elektronický systém registrace cestujících přes hranice Schengenu.

25. 10. 2017

číst dál


Archiv