Menu

Slovensko – partnerská země festivalu TOURFILM 2018

27. 09. 2018

Česko se drží na špičce příjezdového cestovního ruchu Slovenské republiky, turisté z Česka se do Slovenské republiky rádi vracejí. Někdy do Slovenské republiky vycestují i víckrát do roka, a určitě i proto, že oba národy mají k sobě hodně blízko. Díky společným oslavám stého výročí a nadstandardním vztahům se stala Slovenská republika partnerskou zemí nejstaršího festivalu věnovaného filmům s cestovatelskou tematikou TOURFILM 2018. Jsme rádi, že to v Karlových Varech společně oslavíme.

1_sk

Tourfilm 2018, jehož pořadatelem je Česká centrála cestovního ruchu CzechTourism, bude na začátku října opět oceňovat ty nejlepší destinační propagační spoty a dokumentární filmy, které pomáhají
k rozvoji mezinárodního cestovního ruchu. SLOVENSKO má tu čest být v letošním roce jeho nedílnou součástí. Právě při
příležitosti stého výročí vzniku Československa bylo osloveno Ministerstvo dopravy
a výstavby – Zahraniční zastoupení cestovního ruchu Slovenské republiky v Česku – s nabídkou být partnerskou zemí pro 51. ročník nejstaršího mezinárodního festivalu filmů s cestovatelskou tematikou. Bylo nám ctí tuto nabídku přijmout.
Do Karlových Varů přicházíme odprezentovat Slovenskou republiku jako destinaci živou a rozmanitou. Ve Slovenské republice se stále něco děje, slovenská nabídka cestovního ruchu je rok od roku bohatší, také pro klientsky orientovaný servis zaznamenává výrazný posun vpřed. Loňský rok jako i první polovina letošního roku, byla v návštěvnosti turistů z Česka rekordní, čeští návštěvníci tvořili nejpočetnější skupinu zahraničních hostů. V roce 2017 se ve Slovenské republice ubytovalo podle oficiálních statistik 645 195 českých návštěvníků. Za první půlrok jsme zaznamenali 10,4% nárůst počtu ubytovaných návštěvníků z Česka (288 156 českých návštěvníků) a počet přenocování se dokonce zvýšil o 11,2 % (743 674 přenocování). Čeští návštěvníci u nás v průměru stráví 3 noci. Nejnavštěvovanějším regionem je Bratislavský kraj, následují Žilinský a Prešovský.
Věříme, že díky společné historii, minimální jazykové bariéře, přátelskému vztahu a bohaté nabídce cestovního ruchu zůstane Slovenská republika pro české turisty oblíbenou destinací i nadále. My ve Slovenské republice se budeme snažit, abyste nám vždy rozuměli, rádi se k nám vraceli a cítili se u nás jako doma. Slovensko v Česku najdete po celý rok, na náměstí Republiky č. 3 v Praze 1, kde se nachází kancelář Zahraničního zastoupení cestovního ruchu Slovenské republiky.
Připravila Klára Badinková.

www.slovakia.travelNepřehlédněte


Rozhovory

Cestovní ruch funguje v symbióze

Cestovní ruch si jednoznačně zaslouží jednotné řízení s jasnou strukturou a systémem financování, říká předseda Fóra cestovního ruchu Viliam Sivek.

24. 07. 2019

číst dál


Mice

Výstaviště České Budějovice bude hostit druhý ročník odborné konference věnované turistickému ruchu na jihu Čech

Dvoudenní odborná konference Travelcon je největší letošní akcí, která se cíleně věnuje rozvoji cestovního ruchu v jižních Čechách. Uskuteční se ve dnech...

09. 02. 2018

číst dál


Czt
Side VSH