Menu

Slavnosti Smíchova ke 150. výročí Staropramenu

08. 06. 2019

S generálním ředitelem Pivovarů Staropramen Ing. Petrem Kovaříkem se potkáváme 8. června na pivovarském dvoře na Slavnostech Smíchova pořádaných k 150. výročí Staropramenu.

Pane generální, meteorologové věští parné léto. Žízeň bude veliká.
Věřím, že na pivo ano. Poptávka po něm není jen o samotném pivu, ale také o různých sezonních příležitostech napojených na gastronomii. Všem pivovarníkům a gastronomům proto přeji úspěšné léto.
Pivovary Staropramen celý tento rok slaví 150 let existence. Komunikujeme naše kořeny a hodnoty, které s tím souvisejí. Tato kampaň vrcholí dnešní slavností. V oslavách ale budeme pokračovat. Skončíme až na Den českého piva, který se tradičně koná v září. A budeme ho slavit nejen s našimi hospodskými, ale sezveme k nám také všechny důležité zahraniční partnery – odběratele Staropramenu z různých zemí Evropy, Ruska a Ukrajiny. Tedy míst, kde jsme nejsilnější.


I ve stopadesátém roce existence Staropramenu dál expandujete na zahraničních odbytištích.
Bezesporu. Je to úžasná historie. Dokázali jsme se napojit na úspěchy prvních pětasedmdesáti let Staropramenu, kdy se v rámci Československa stal největším pivovarem a jedním z největších v Evropě. Máme ambice se na tuto pozici vrátit a každým rokem jsme tomu blíž. Zaznamenáváme rekordní prodeje v zahraničí. Předpokládáme, že letos překonáme hranici 2 milionů hektolitrů čili 400 milionu půllitrů Staropramenu prodaného v cizině. V zahraničí je tak dnes Staropramen druhou nejprodávanější českou značkou piva a na to jsme náležitě pyšní.
S Petrem Kovaříkem hovořil Jaromír Kainc.

https://staropramen.cz/150let
www.staropramen.cz

 Nepřehlédněte


Doprava

Být respektovanou zemí střední Evropy

Českým drahám roste počet pasažérů. Za prvních devět měsíců letošního roku to bylo meziročně přes dva miliony. A nejen v dálkové dopravě, ale i v...

24. 10. 2017

číst dál


Mice

Výstaviště České Budějovice bude hostit druhý ročník odborné konference věnované turistickému ruchu na jihu Čech

Dvoudenní odborná konference Travelcon je největší letošní akcí, která se cíleně věnuje rozvoji cestovního ruchu v jižních Čechách. Uskuteční se ve dnech...

09. 02. 2018

číst dál


Czech Specials
Side VSH