Menu

Slavnosti Smíchova ke 150. výročí Staropramenu

08. 06. 2019

S generálním ředitelem Pivovarů Staropramen Ing. Petrem Kovaříkem se potkáváme 8. června na pivovarském dvoře na Slavnostech Smíchova pořádaných k 150. výročí Staropramenu.

Pane generální, meteorologové věští parné léto. Žízeň bude veliká.
Věřím, že na pivo ano. Poptávka po něm není jen o samotném pivu, ale také o různých sezonních příležitostech napojených na gastronomii. Všem pivovarníkům a gastronomům proto přeji úspěšné léto.
Pivovary Staropramen celý tento rok slaví 150 let existence. Komunikujeme naše kořeny a hodnoty, které s tím souvisejí. Tato kampaň vrcholí dnešní slavností. V oslavách ale budeme pokračovat. Skončíme až na Den českého piva, který se tradičně koná v září. A budeme ho slavit nejen s našimi hospodskými, ale sezveme k nám také všechny důležité zahraniční partnery – odběratele Staropramenu z různých zemí Evropy, Ruska a Ukrajiny. Tedy míst, kde jsme nejsilnější.


I ve stopadesátém roce existence Staropramenu dál expandujete na zahraničních odbytištích.
Bezesporu. Je to úžasná historie. Dokázali jsme se napojit na úspěchy prvních pětasedmdesáti let Staropramenu, kdy se v rámci Československa stal největším pivovarem a jedním z největších v Evropě. Máme ambice se na tuto pozici vrátit a každým rokem jsme tomu blíž. Zaznamenáváme rekordní prodeje v zahraničí. Předpokládáme, že letos překonáme hranici 2 milionů hektolitrů čili 400 milionu půllitrů Staropramenu prodaného v cizině. V zahraničí je tak dnes Staropramen druhou nejprodávanější českou značkou piva a na to jsme náležitě pyšní.
S Petrem Kovaříkem hovořil Jaromír Kainc.

https://staropramen.cz/150let
www.staropramen.cz

 Související články


Mice Gastro Z domova

Plzeňský Prazdroj navštívil rekordní počet turistů

Atraktivní prohlídkové trasy a další akce v pivovaru Plzeňský Prazdroj a nově také v pivovaru Gambrinus si vloni nenechalo ujít 762...

05. 02. 2018

číst dál


Mice Gastro

Ve Vizovicích míchalo ze slivovice 38 barmanů

Osmnáctý ročník barmanské soutěže International Rudolf Jelínek Cup se uskutečnil 18. září 2018 v prostorách likérky Rudolf Jelínek.

20. 09. 2018

číst dál


Nepřehlédněte


Lázeňství

Lázně Luhačovice pomáhají dětem od 1,5 roku

Uvažovali jste už o lázeňské léčbě svého dítěte? Plně ji hradí zdravotní pojišťovny. Každý rodič by udělal pro zlepšení zdravotního stavu svého dítě...

18. 10. 2017

číst dál


Z domova Rozhovory

Cestovní ruch potřebuje silnou lobby

Neočekávám, že stát bude financovat celý rozvoj odvětví cestovního ruchu, ale minimálně by měl hledat způsob, jak v tvrdé globální konkurenci daleko účinněji...

03. 09. 2019

číst dál


Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials new