Menu

Šarm 2019

05. 04. 2019

Začátek měsíce dubna je časem, kdy ve škole SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s.r.o. na ulici Přímětická tradičně probíhá kadeřnicko-kosmetická soutěž Šarm. Letos, konkrétně 3. 4. 2019, proběhl již 10. ročník toho klání. Tématem bylo Ledové snění, v jeho duchu se proměnila i výzdoba tělocvičny, tu ovládly odstíny modré, stříbrné a nechyběla ani bílá barva. Všude poletovaly sněhové vločky, třpytící se hvězdy a pódium leželo v zasněžených horách. 
Soutěžící dívky přijely z celé České republiky i Rakouska. Zúčastnila se družstva z Jihlavy, Vizovic, Žďáru nad Sázavou, Břeclavi, Třebíče, Šilheřovic a Salzburgu. V neposlední řadě také reprezentantky naší školy SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s.r.o. Zástupkyněmi oboru Kosmetička byly Michaela Pravdíková, studentka čtvrtého ročníku, Šárka Minková a Adéla Krupicová, žákyně druhého ročníku. Za obor Kadeřník to byly Gabriela Elisová a Martina Varajová. 
Soutěžilo se ve dvou disciplínách, fantazijním líčení a účesové tvorbě. Pro vytvoření vítězných prací není třeba jen dostatečných technologických znalostí z oboru, důležité je i estetické cítění a kreativita soutěžících. Vítězem za obor Kosmetička se stala Adéla Hrstková z Vizovic. Druhé místo získala Adéla Krupicová ze Znojma a třetí místo obsadila Adéla Leváková ze Šilheřovic. Kadeřnickou vítězkou se stala Martina Varajová ze Znojma, na druhém místě skončila Zuzana Flesarová ze Žďáru nad Sázavou, a na třetí místo dosáhla Gabriela Elisová ze Znojma. 
Součástí soutěže byl také bohatý doprovodný program. Mohli jsme vidět například pěvecké vystoupení studentek naší školy, módní přehlídky Bláznivá školní móda a Společenské šaty, které si připravily žákyně oboru Kadeřník. Nadchlo nás i taneční vystoupení SVC, míchání koktejlů a čarování se suchým ledem Přemysla Illka z oboru Hotelnictví a turismus a jako každý rok nezklamalo vystoupení tanečního studia M a M. 
Soutěž mohla proběhnout díky sponzorům, kterými byli Město Znojmo, Cars Trade M a M, Schwarzkopf, kadeřnické potřeby Bema.cz, kosmetika Nobilis Tilia, kosmetika Atok Original, Peggy Sage, Mary Kay a Pavlovy křepelky. 
Připravila Alena Soukupová. 

www.sousoszn.czSouvisející články


Vzdělávání Gastro

Gastro Junior Brno Bidfood Cup 2019

25. ročník celorepublikového finále soutěže mladých talentů v oborech cukrář, kuchař, číšník, barman, barista a teatender proběhl...

28. 01. 2019

číst dál


Vzdělávání Mice Gastro Z domova

Zlatý Ámos & Mlékárna Valašské Meziříčí

Mlékárna Valašské Meziříčí se rozhodla tentokrát podpořit anketu o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos. Regionální kolo se...

22. 02. 2018

číst dál


Nepřehlédněte


Mice

Výstaviště České Budějovice bude hostit druhý ročník odborné konference věnované turistickému ruchu na jihu Čech

Dvoudenní odborná konference Travelcon je největší letošní akcí, která se cíleně věnuje rozvoji cestovního ruchu v jižních Čechách. Uskuteční se ve dnech...

09. 02. 2018

číst dál


Vzdělávání

Titul Mladý řemeslník 2017 získaly studentky ze znojemské Přímky

Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska letos ocenilo dvacet nejlepších žáků středních škol učňovských a odborných oborů maturitního vzdělání z...

30. 10. 2017

číst dál


Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials new