Menu

S kým na letišti řešit nenadálé situace a jak využít ušetřený čas

27. 06. 2022

Poslední díl letištní edukační kampaně přináší tipy na to, s kým na letišti řešit určité situace. Na koho se obrátím, když se mi ztratí zavazadlo a na koho, když se mi něco poškodí na bezpečnostní kontrole? Níže najdete přehled situací, které vás můžou během cestování letadlem potkat a zároveň informace, na koho se v tom případě obrátit. Když se na cestu připravíte už doma, zbyde vám dostatek času na to v klidu projít letištěm. Níže proto přinášíme tipy, jak tento čas na letišti strávit.
letak_tipy-dovolena

Veškeré informace najdete ZDE

 

Na koho se obrátím když:

Na vše jsem se doma připravil a teď mám na letišti dostatek času
Pokud se na odbavení na letišti připravíte dopředu, to znamená, že budete mít správně zabalené zavazadlo, budete mít tekutiny v sáčku a elektroniku v příručním zavazadle, zbyde vám dostatek času na pohodový průchod letištěm. A co pak s tímto volným časem na Letišti Praha?

Na Letišti Praha najdete velké množství obchodů, kaváren či restaurací. V prodejnách Aelia Duty Free si můžete zakoupit například kosmetiku, parfémy nebo cukrovinky.  V Terminálu 1 pak najdete například prodejny Longchamp, Hard Rock Café nebo Sparkys, na Terminálu 2 pak Victoria´s Secret, Rituals nebo Hamleys a další.  Na Terminálu 1 pro vás také Letiště Praha otevřelo Restauraci Runway, kde si dáte jídlo české i mezinárodní kuchyně již od 110 korun. Cestující mohou využít také relaxační zónu, kde si pohodlně odpočinete před odletem. Je toho opravdu hodně a na své si přijdou jak děti v mnoha z dětských koutků, tak dospělí v nějakém z obchodů nebo kvalitní restauraci.

Letiště Praha je nekuřácké!

Od 5. dubna Letiště Praha pro veřejnost otevřelo interaktivní výstavu v Terminálu 2. Její součástí jsou monitory, které zobrazují historický vývoj letiště s náhledem do budoucnosti, k vidění je nový dokument o letišti. Nechybí ani fotokoutek a ukázka historických i současných uniforem. Pro děti jsou na místě interaktivní hry.
Připravila Klára Divíšková.

První díl: Před odletem dvě a půl hodiny na letišti
Druhý díl: Jak nepodcenit přípravu před odletem
Třetí díl: Jak se dostat na letiště a kde zaparkovat
Čtvrtý díl: Jak se snadno a rychle odbavit na let
Pátý díl: Jak se připravit na bezpečnostní kontrolu
Šestý díl: Tipy letiště: Jaké jsou možnosti při cestování s dětmi

www.prg.aero/leto2022
https://twitter.com/pragueairport
www.letisteslavi85.cz
www.prg.aeroArchiv
for kids