Menu

Ryanair oznámil rekordní letový řád pro léto 2019

26. 09. 2018

Ryanair, evropský letecký dopravce číslo jedna září zveřejnil svou rekordní nabídku leteckých spojení, kterou bude z Prahy nabízet v rámci letního letového řádu v roce 2019. Na Letišti Václava Havla Praha bude mít bázovaná další dvě letadla a do své sítě přidá 15 nových linek: Ammán, Bari, Billund, Bournemouth, Kodaň, Göteborg, Marrákeš, Marseille, Paříž, Pescara, Pisa, Riga, Stockholm, Benátky a Zadar. V letovém řádu společnosti bude tak celkem 30 linek z pražského letiště, díky kterým přepraví až 2,1 milionů cestujících ročně a navýší provoz o 23 %.

 ryanair_letistepraha

Letní letový řád společnosti Ryanair pro sezónu léto 2019 nabídne:

 Čeští i zahraniční cestující si tak mohou již nyní zarezervovat cesty na letní dovolenou 2019 za nejnižší tarify na všech 30 linkách dopravce. Na oslavu tohoto kroku společnost Ryanair zahájila prodej letenek na linkách z Prahy za cenu začínající na pouhých 529,- Kč pro cesty v dubnu 2019, které musí být zarezervovány do páteční půlnoci (28. září) prostřednictvím webových stránek www.ryanair.com.
David O’Brien, obchodní ředitel společnosti Ryanair, k tomu v Praze řekl: Společnost Ryanair těší, že může rozšířit počet letadel bázovaných v Praze o další dvě a dostat se na celkový počet 4 strojů v rámci našeho zatím nejrozsáhlejšího letního letového řádu, který nabídne spojení na 30 linkách, včetně 15 zcela nových letů do atraktivních destinací jako například Kodaň, Marrákeš nebo Pisa. Celkem tak do/z Prahy přepravíme 2,1 miliónu cestujících a podpoříme růst českých linek, provozu, turistického ruchu i pracovních pozic. Tento krok oslavíme prodejem míst na nové linky za ceny od pouhých 529,- Kč pro lety uskutečněné v dubnu 2019. Lety za tyto ceny si cestující mohou rezervovat do páteční půlnoci (28. září). Místa za tak neuvěřitelné ceny se určitě rychle vyprodají, proto by se zájemci měli rychle přihlásit na www.ryanair.com a předejít tomu, že se na ně nedostane.“
Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha, dodal: „Vítáme rozhodnutí letecké společnosti Ryanair rozšířit počet nabízených letů z Prahy v období letního letového řádu 2019, zejména pak zavedení letů do nových destinací Billund, Bournemouth, Pescara a Zadar, se kterými v současné době pravidelné přímé letecké spojení z Prahy neexistuje. Spolu s dříve oznámenými novinkami do Ammánu a Marrákeše tak společnost Ryanair významně rozšiřuje možnosti přímých letů pro české cestující a zároveň usnadní dostupnost Prahy a České republiky pro zahraniční návštěvníky z uvedených trhů.“
Průzkum společnosti ACI potvrdil, že každý milión přepravených cestujících pomůže na mezinárodním letišti vytvořit až 750 pracovních míst.
Připravila Kateřina Pavlíková.

www.ryanair.com            
www.prg.aero

 Czt