Menu

Průvodci ze znojemské Přímky opět jako ryby ve vodě

29. 06. 2021

Procházet se dlouhými chodbami hradů, zámků, podzemí. Procvičovat mrštnost jazyka při komunikaci s návštěvníky. Typické atributy 2. ročníku oboru Cestovní ruch SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s.r.o. v měsíci červnu.

„Žáci mají dvě třetiny odborné praxe za sebou a ze všech pracovišť, kde ji vykonávají, máme jen pochvalná hodnocení. Letošní druháci se zase jako průvodci osvědčili, a to všichni! S novou rolí se opravdu vypořádali s velkou zodpovědností. Velké poděkování patří samozřejmě zejména jim, ale také našim vyučujícím. Před nástupem na pracoviště žáky ze znalosti textů pravidelně přezkušovali, na konkrétní místa s nimi předem jeli, aby bylo to vplutí do života průvodce kulturní památky co nejhladší. V průběhu praxe je také několikrát navštívili, ať už sami nebo v rámci exkurzí. Jen ať mladší spolužáci vidí, co dokázali! A žáci stejného oboru tak navíc získají představu, co je příští rok čeká. Poslední díky patří našim partnerům, myslím tím kastelány, referenty, instruktory, prostě všechny vedoucí smluvních pracovišť. Děkovný pozdrav tedy z naší školy posíláme pracovníkům do Bítova, Vranova nad Dyjí, Mikulova a Znojemského podzemí. Spolupráce si velmi vážíme, získávání zkušeností v terénu přímo od odborníků, kteří mají tu cestičku průvodcovství již léta prošlapanou, je pro žáky velmi cenné,“ zhodnotila Mgr. Lucie Pláňková, vedoucí oboru Cestovní ruch SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s.r.o.

Chceš zažít nevšední poslední měsíc školního roku, netrávit ho ve školních lavicích? Přidej se do týmu cesťáků na Přímce!
Připravila Ludmila Karpíšková.

www.sousoszn.czArchiv