Menu

Prázdniny s knihou

29. 03. 2018

Internet, média, sociální sítě, to vše vytlačuje knihu kamsi do pozadí. Šepot popsaných stránek a vůně papíru už dnešní mládež tolik neláká, a proto se o této generaci často tvrdí, že málo čte. Není tedy divu, že o to více mě potěšilo, když jsem v Městské knihovně Znojmo spatřila plný sál čtenářů. Vlastně nejenom čtenářů, ale i studentů, kteří dokážou projevit dávku kreativity, nebojí se odhalit část svého nitra, zkrátka jít s kůží na trh.
Autorského čtení žáků ZŠ a studentů středních a učňovských škol pořádá Městská knihovna Znojmo každoročně. Letos proběhl již 13. ročník, tentokrát na téma „Prázdniny s knihou“.  Soutěžilo se v pěti kategoriích: žáci 2. – 4. tříd, žáci 5. – 6. tříd, žáci 7. – 9. tříd, učni a středoškoláci. Zvlášť se hodnotila poezie a próza. Výsledky pak byly vyhlášeny 22. března v konferenčním sále knihovny. Po gratulaci a předání drobné odměny následovalo předčítání dané autorské práce. A jak si vlastně žáci ze znojemské Přímky v tomto spisovatelském klání vedli? Druhé místo v próze získal Vojtěch Buberl (TR2.A), třetí Hana Hyklová (SČ4. A). Čestné uznání patří Hang Do Thi Thu (KO1. A). Za poezii pak první místo obsadila Eliška Nováčková (KO1. A), druhé Jitka Drgová (HT 3. A), třetí Ondřej Benáček (CR2. A), čestné uznání získal Martin Kortiš (TR2. A). Vladimír Tille kdysi řekl: „Kniha není než klíč, jenž otvírá zámek našich vlastních snů.“ Doufám tedy, že mezi mladými bude stále víc těch, co se nebojí tento klíč uchopit a odemknout tyto pomyslné dveře.
Připravila Romana Tučková Hahnová,

www.sousoszn.cz
Nepřehlédněte


Gastro Z domova

Osmý ročník Vinobraní u Máchova jezera se vydařil a nepokazila ho ani nepřízeň počasí

Burčáky, výborná vína z Jihu Moravy a zábava pro celou rodinu přivádějí každoročně na půldruhého tisíce návštěvníků do areálu hotelu Port.

04. 09. 2019

číst dál


Ze světa

V Koreji cestování do Česka propaguje reality show Účastníci zájezdu

Za účelem neobvyklé propagace turistických destinací České republiky vznikl v Koreji zábavný program televize JTBC Účastníci zájezdu. Pořad s podtitulem „Jedeme...

16. 10. 2017

číst dál


Czech specials new