Menu

Prague Bar Show ve znamení aktivních teatenderů

07. 10. 2019

Více než dvě stovky značek od 64 vystavovatelů, 1.612 návštěvníků, celodenní program edukativních seminářů a důstojné prostředí Národního domu na Smíchově. Taková byla letošní Prague Bar Show, která se konala minulý týden v úterý 24. září.Ve vystavovatelské i přednáškové části zastupovali Českou barmanskou asociaci především členové sekce Czech Teatenders. Ti se ve složení Jiří Boháč, Libor Andla a Honza Zlámaný ujmuli v pořadí druhé přednášky, jejímž tématem byla čajová mixologie. Posluchači se mohli inspirovat prezentovanými mixologickými principy i ochutnávkou drinků obsahujících domácí čajové ingredience.

Na stanovišti České barmanské asociace se pak po celou dobu trvání eventu odehrávala oficiální prezentace prvního českého čajového likéru Metelka Tea Spirit, jenž je společným projektem členů sekce Czech Teatenders a známého moravského lihovarníka.

„Likér v sobě snoubí chuť gruzínského celolistého černého čaje, čisté chilské brandy a lipového medu z Moravy,“ vyjmenoval jediné tři složky likéru vedoucí českých teatenderů Jiří Boháč. Kromě něj a Milana Metelky se na zrodu produktu podílel Petr Sič, zakladatel sdílené čajové zahrady v gruzínském Kvenobani, a Jiří Nenutil, historik a majitel pražské Čajovny U Legionáře.

Vůni Metelka Tea Spirit tvoří jiskřivá směsice brandy a medu. První lok přinese květnatost sladkých hroznů a lipové aleje. Teplo v hrdle doprovází medové tóny gruzínského čaje, které se po dvou vydechnutích transformují v příjemně svíravý finiš tančící po patře.

Organizátoři Prague Bar Show ihned po jejím skončení oznámili termín příštího, jubilejního desátého, ročníku – půjde o úterý 22. září 2020, místem konání se opět stane smíchovský Národní dům.
Připravila Česká barmanská asociace.

www.cbanet.cz

CBASouvisející články


Gastro Z domova

Dárkové prodejny v pivovarech se vrací k normálu

Dárkové prodejny v pivovarech v Plzni, Velkých Popovicích a Nošovicích jsou opět otevřené. Nabízejí tematický sortiment i exkluzivní...

04. 05. 2020

číst dál


Vzdělávání Mice Gastro

Mezinárodní mistrovství Česka Gastro Junior Brno – Bidfood Cup 2019

Pozvánka na 25. ročník mezinárodního mistrovství Česka Gastro Junior Brno – Bidfood Cup 17. – 20. ledna 2019 do pavilonu P na...

12. 01. 2019

číst dál