Menu

Pohádky do Krkonoš patří

22. 12. 2021

Současný předvánoční a vánoční čas je věnován především dětem. Ovšem v Krkonoších, nejenom dětské návštěvníky, provázely pohádky v průběhu celé uplynulé sezony. Jak uvedla Alena Cejnarová, manažerka Destinační společnosti pro turistickou oblast Krkonoše, Krkonoše - svazek měst a obcí, Pohádkové Krkonoše pro rok 2021 se otevřely dětem s rodiči či prarodiči v novém kabátě. Dále doplnila: „Před létem vydaná „hravá“ brožurka se stala průvodcem nejedné rodině putující po nejvyšších českých horách. Máme radost, že se projekt líbil a sezonu s pohádkami, inspirovanými postavami, resp. dílem spisovatelky Marie Kubátové i spisovatelky a scénáristky Boženy Šimkové, jsme uzavřeli jako úspěšnou z řady úhlů pohledu.“ 

Co projekt Pohádkové Krkonoše zahrnuje?
Hlavní aktivitou je razítkovací hra, motivačně shrnutá v malované hravé brožurce. Ta obsahuje 30 tipů na prima rodinné výlety, na kterých děti získají razítko. Za 3, 5 a 10 razítek jim náleží hezká odměna od Krakonoše,“ charakterizuje Alena Cejnarová a doplňuje: „Projekt v tomto rozsahu bylo možné realizovat díky skvělým partnerům v území, kteří se postarali o kontaktní razítkovací místa a nádherné ceny pro děti. Bez jejich zodpovědného a laskavého přístupu bychom se neobešli. Ochotně „otevřeli dveře“, přijali projekt za svůj a představovali ho návštěvníkům s nadšením.“  

V roce 2021 téměř pětkrát více rozdaných cen než v roce 2020
Díky soutěžní motivaci bylo letos rozdáno 1416 cen. Poděkování za spolupráci patří všem. Díky razítkovací hře se např. Zdravá lahev s Krakonošem firmy R&B Mědílek dostala k celkem 299 novým majitelům nebo krásné perličkové ozdobičky firmy Rautis Poniklá letos ozdobí 485 vánočních stromečků po celé republice. 

Losování výherců  
Na prosincové Valné hromadě Svazku Krkonoše byli, za asistence a dohledu starostů krkonošských měst a obcí, vylosováni dva výherci ze všech soutěžících, kteří odevzdali ústřižek za získaných 10 razítek. Voucher v hodnotě 3.333 Kč uplatní v Resortu sv. Františka ve Špindlerově Mlýně. 

Během srpna a září probíhala bonusová soutěž o víkendový rodinný pobyt na Labské boudě v Krkonoších. Ten si „vykreslily“ dvě šikovné malé slečny. Hotel Labská bouda poskytl krásnou cenu a jistě nezapomenutelný zážitek pro obě soutěžící i jejich rodiny. 

Razítkovací hra s hravou brožurkou, motivující k návštěvě zajímavých míst v Krkonoších, s krásnými ilustracemi a okénky na razítka, bude i v roce 2022 pokračovat. Věříme, že se s dětmi připojíte. Bližší informace: https://www.krkonose.eu/pohadkove-krkonose-odpocivaji-po-uspesne-sezone.
Připravila Dáša Palátková.

http://pohadkove.krkonose.eu/
www.krkonose.eu
www.rozvoj.krkonose.eu
www.svazek.krkonose.eu
www.facebook.com/Krkonose.eu

krkonose_svazek_log   krkonose_log_1

Archiv