Menu

Pilsner Fest prohlídky

04. 10. 2018

prohldka_spalkv_projekt_7

Pouze jednou v roce, v den konání
Pilsner Festu 6. října, se můžete vydat na speciální festivalový prohlídkový okruh zázemím věhlasného pivovaru Plzeňský Prazdroj. Pilsner Fest se koná tradičně na počest uvaření první várky světoznámého ležáku, na letošní rok navíc připadá 120. výročí první registrace ochranné známky Plzeňský Prazdroj/Pilsner Urquell. Při této výjimečné příležitosti můžete nahlédnout do elektrocentrály, bednárny a nebude chybět ani oblíbená zastávka v pivovarských ležáckých sklepích s ochutnávkou piva. Pilsner Fest prohlídky v délce 95 minut se konají každých 15 minut od 10 do 20 hodin, v ceně vstupenky 150 Kč/osoba je brožura Prazdroj před 100 lety a dnes. On-line předprodej vstupenek na http://www.prazdrojvisit.cz/kalendar-akci/specialni-pilsner-fest-prohlidky-pivovaru/
A co návštěvníky speciálních
Pilsner Fest prohlídek čeká? Nejprve se v elektrocentrále, která je součástí Spalkova projektu (František Spalek umožnil pivovaru nezávislost na dodávkách vody a elektřiny), dozvědí příběh Jubilejní brány. Historická Jubilejní brána je symbolem pivovaru a letos slaví 125 let od svého dokončení. Další zastávkou bude bednárna. Budova dříve sloužila jako říční vodárna zřízená pro zásobování užitkovou vodou, po rekonstrukci v roce 2007 se přeměnila v dílnu pivovarských bednářů, kde je dodnes zachováváno tradiční bednářské řemeslo. Intenzivní zážitek ze setkání s pivní legendou završí závěrečná ochutnávka jedinečného nefiltrovaného a nepasterizovaného piva Pilsner Urquell přímo z dubových ležáckých sudů v pivovarských sklepích.
Připravila Iveta Brixí.

www.prazdrojvisit.cz
www.visitplzen.eu
 Související články


Z domova

Příjmy Česka z cestovního ruchu jsou větší, než z telekomunikačních služeb

Příjmy z příjezdového cestovního ruchu dosáhly v prvním pololetí 82 miliard korun a meziročně tak vzrostly o 2,8 procenta.

17. 09. 2019

číst dál


Z domova

SIVEK HOTELS zajišťuje Hospitality služby pro Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů 2020

SIVEK HOTELS opětovně poskytuje hospitality services pro Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2020, tentokrát "dvacítek" (juniorů).

23. 12. 2019

číst dál


Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials new