Menu

Pekárny Globusu hlásí před Vánoci rekordy

17. 12. 2020Vánočky, ručně vykrajované cukroví i hotová těsta zažívají letos boom. V patnácti vlastních pekárnách a cukrárnách Globus se teď nikdo nezastaví. Zákazníci totiž pořizují víc ručně vykrajovaného cukroví než vloni, rekordní množství je i cukroví objednaného na zakázku. Větší zájem oproti roku 2019 je i o koupi hotových máslových těst, kterých zdejší cukráři připravují hned 8 druhů. Zákazníci letos kupují i víc ručně pletených vánoček. 

Koupit hotové těsto z pravého másla a doma z něj udělat cukroví, takových zákazníků Globusu je oproti loňsku o 12 procent víc. Největší zájem je očekáván tento pátek a sobotu. Těsně před Vánoci nastane boom ručně pletených vánoček na sváteční stůl, odhad nárůstu prodeje je až 10 %. Nejraději mají zákazníci kilovou máslovou vánočku pletenou z devíti pramenů. Zákazníci do regálů sahají i po novince, hotových korpusech a tvarech, které stačí jen doma dozdobit. 

Obrovský úspěch letos mají v Globus pekárnách s hotovým vánočním cukrovím. „Máme velké množství zákazníků, kteří se pro tento sortiment vracejí, protože vědí, že sázíme na kvalitní suroviny a ruční zpracování. Například u cukroví máme v letošním roce také vyšší objednávky zákazníků o 200 procent oproti loňsku,“ řekla Lutfia Volfová, vedoucí externí komunikace Globus a dodala: „Jsme jediným řetězcem na trhu, který vyrábí ručně cukroví a dokáže přijímat objednávky zákazníků stejně, jako třeba malé cukrárny.“ 

Odhadovaná spotřeba na pečení vánoček, cukroví a přípravu těst v Globusu:

Připravila Lucie Kovandová.

www.globus.czNepřehlédněte


Vzdělávání

Vzdělávání je takové, jací jsou vzdělávající

Peníze, které dnes ve fungujících fabrikách vyděláváme, bychom měli investovat do vědy a výzkumu, do nových technologií a vědeckých kádrů, říká senátor...

09. 08. 2017

číst dál


Ze světa

Thajsko zakazuje kouření na plážích

Jedna z celosvětově nejpopulárnějších turistických destinací zavádí od 1. listopadu 2017 zákaz kouření na vybraných plážích.

17. 10. 2017

číst dál


Archiv